Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2019, 00:00

Nemocnica v Bystrici zhltne milióny

Rooseveltova nemocnica má prejsť rekonštrukciou. Životnosť jej predĺži za rok 2050.

Nemocnica v Bystrici zhltne milióny
Zdroj: Archív HN

K vízii vlády postaviť v Bratislave novú univerzitnú nemocnicu pribudla pred tromi týždňami ďalšia v Martine. Na výstavbu martinskej nemocnice budúcnosti pôjde zo štátnej kasy okolo dvesto miliónov eur. Smelé plány slovenskej vlády v zdravotníctve sa tým však nekončia.

Rezort ministerky Andrey Kalavskej aktuálne pýta na komplexnú rekonštrukciu Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici 105 miliónov eur. Vyplýva to z hĺbkovej analýzy ministerstva zdravotníctva, ktoré z viacerých možných variantov preferuje práve komplexnú rekonštrukciu. Tá posunie životnosť budov banskobystrickej nemocnice za rok 2050. „Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici patrí medzi špičkové pracoviská a ministerstvo zdravotníctva s ňou počíta ako s kľúčovou nemocnicou na kvalitatívne najvyššej úrovni,“ hovorí pre HN hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Rozbehnú verejné obstarávanie
Financie na jej modernizáciu budú z rozpočtu postupne uvoľňované až do roku 2022. „Výsledkom rekonštrukcie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.