Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 00:00

Koberce Trend menia svoj model podnikania

Najväčší obchodný reťazec s kobercami na Slovensku mení prevádzkovateľa. Tomu poslednému sa príliš nedarilo.

Koberce Trend menia svoj model podnikania
Zdroj: Koberce Trend

Na trhu s kobercami a podlahovými krytinami funguje značka Koberce Trend už 23 rokov. Za dve dekády sa sieť predajní vypracovala do pozície najväčšieho obchodníka s kobercami na Slovensku a jedného z najväčších v Česku. Česká časť reťazca tejto značky zastrešuje sieť 47 obchodov, tuzemská vetva pokrýva dvadsaťjeden predajní. Majiteľ slovenskej ochrannej známky Koberce Trend a bývalý prevádzkovateľ viacerých predajní tejto značky, spoločnosť Rocher Consulting SR z Liptovského Mikuláša, však dlhodobo generuje straty a aktuálne preto bankrotuje.


„Okresný súd Žilina v právnej veci navrhovateľa-dlžníka Rocher Consulting SR začína konkurzné konanie voči dlžníkovi,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Antónia Ďuranová. Z verejne dostupných zdrojov je známy iba jediný dlh predajcu kobercov z Liptova. Daniari voči nej evidujú daňový nedoplatok vyše 37-tisíc eur. Napriek tomu, že sa firma z Liptovského Mikuláša posiela do konkurzu, slovenský obchodný reťazec pod značkou Koberce Trend funguje ďalej.


Tuzemské obchody totiž prevádzkuje spoločnosť Interiér Invest z Košíc a toho po Rocher Consulting pred časom prevzala česká firma Limex ČR. Tohto obchodníka s kobercami so sídlom v Prahe vlastní podnikateľ Roman Glut z Ružomberka, ktorý stál na začiatku celého obchodného konceptu siete Koberce Trend. Glut značku na Slovensku rozbiehal od začiatku druhej polovice 90. rokov. Prečo sa tejto časti reťazca

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.