Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 00:00

Koberce Trend menia svoj model podnikania

Najväčší obchodný reťazec s kobercami na Slovensku mení prevádzkovateľa. Tomu poslednému sa príliš nedarilo.

Koberce Trend menia svoj model podnikania
Zdroj: Koberce Trend

Na trhu s kobercami a podlahovými krytinami funguje značka Koberce Trend už 23 rokov. Za dve dekády sa sieť predajní vypracovala do pozície najväčšieho obchodníka s kobercami na Slovensku a jedného z najväčších v Česku. Česká časť reťazca tejto značky zastrešuje sieť 47 obchodov, tuzemská vetva pokrýva dvadsaťjeden predajní. Majiteľ slovenskej ochrannej známky Koberce Trend a bývalý prevádzkovateľ viacerých predajní tejto značky, spoločnosť Rocher Consulting SR z Liptovského Mikuláša, však dlhodobo generuje straty a aktuálne preto bankrotuje.


„Okresný súd Žilina v právnej veci navrhovateľa-dlžníka Rocher Consulting SR začína konkurzné konanie voči dlžníkovi,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Antónia Ďuranová. Z verejne dostupných zdrojov je známy iba jediný dlh predajcu kobercov z Liptova. Daniari voči nej evidujú daňový nedoplatok vyše 37-tisíc eur. Napriek tomu, že sa firma z Liptovského Mikuláša posiela do konkurzu, slovenský obchodný reťazec pod značkou Koberce Trend funguje ďalej.


Tuzemské obchody totiž prevádzkuje spoločnosť Inter

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.