Pondelok
Prvé tohtotýždňové obchodovanie otvoríme na svetových trhoch zverejnením britského indexu produkčných cien (PPI). Trh očakáva, že inflácia sa spomalí z 2,2 percenta na dve percentná. Na túto správu nadviažeme poľskou bilanciou bežného účtu, naši západní susedia poskytnú rovnaký údaj a pridajú k nemu aj výrobnú produkciu. Zo Spojených štátov nakoniec vo večerných hodinách príde bilancia štátneho rozpočtu, ktorej prebytok by sa mal zvýšiť z 21 mld. dolárov na 32 mld. dolárov.
Utorok
Rýchly odhad nemeckého hrubého domáceho produktu za štvrtý kvartál bude prvou utorkovou informáciou. Analytici predpokladajú, že nemecká ekonomika rástla tempom 3,1 percenta. Rovnakú informáciu vzápätí poskytne Francúzsko, pričom HDP má rásť 0,6-percentným tempom a nakoniec túto informáciu očakávame aj z našej krajiny. Zverejnená ďalej bude britská spotrebiteľská inflácia a nemecký index podnikateľského sentimentu ZEW, ktorý by mal klesnúť na 68 bodov. Spoza Atlantiku nakoniec príde spotrebiteľská dôvera.
Streda
Počas stredy budeme mať k dispozícii niekoľko údajov zo stredoeurópskeho regiónu. Maďarsko zverejní spotrebiteľskú infláciu a hrubý domáci produkt. Česko poskytne taktiež inflačné údaje a pridá priemyselnú produkciu a ceny importovaných a exportovaných produktov. Vyspelejšie ekonomiky však budú tiež zdrojom niekoľkých informácií, z Británie očakávame údaje týkajúce sa nezamestnanosti a Spojené štáty poskytnú maloobchodné tržby a podnikateľské zásoby.
Štvrtok
Štvrtok začneme britskými maloobchodnými tržbami, ktoré v januári zrejme klesli o 0,1 percenta. Z Poľska príde index spotrebiteľských cien a korporátne mzdy. Česko zverejní maloobchodné tržby a z nového kontinentu príde februárový index newyorského Fedu, týždenná nezamestnanosť a importné a exportné ceny. Spojené štáty tiež poskytnú index filadelfského Fedu, ktorý by mal vo februári rásť tempom 5,6 percenta, priemyselnú produkciu a využitie ekonomických kapacít, ktoré bude zrejme stagnovať na 81,8 percenta.
Piatok
Posledné obchodovanie tohto týždňa otvoríme nemeckou spotrebiteľskou a harmonizovanou spotrebiteľskou infláciou, pričom pri prvom údaji sa očakáva rast z 1,4 percenta na 1,6 percenta a pri druhom rast z úrovne 1,4 percenta na 1,8 percenta. Pokračovať budeme francúzskou bilanciou bežného účtu a počtom novovytvorených pracovných pozícií. Posledné správy prídu zo Spojených štátov a bude to počet udelených stavebných povolení a počet novozačatých stavieb a index produkčných cien, ktorý v januári pravdepodobne klesol o 1,4 percenta.
StoryEditor