Pondelok
Posledný marcový obchodný deň začneme na francúzskom kapitálovom trhu, z ktorého očakávame údaj o produkčnej inflácii. Rovnakú informáciu vzápätí zverejní aj Maďarsko, ktoré navyše pridá aj rozhodnutie o výške základnej sadzby a bilanciu bežného účtu. Jej prebytok sa v štvrtom kvartáli pravdepodobne znížil z 1,39 miliardy forintov na 1,22 miliardy forintov. Z eurozóny budú k dispozícii indexy ekonomického, spotrebiteľského a podnikateľského sentimentu a bleskový odhad inflácie za marec. Ročné tempo rastu cien by sa malo udržať na úrovni 3,3 percenta. Spojené štáty poskytnú jedinú informáciu, a to chicagský index nákupných manažérov (PMI), ktorý zrejme stúpne z 44,5 bodu na 46,5 bodu.
Utorok
Prvoaprílové obchodovanie otvoríme nemeckými maloobchodnými tržbami, ktoré vo februári pravdepodobne stúpli o pol percenta. Nasledovať bude český index nákupných manažérov, po ňom ten istý údaj pre výrobný sektor zverejnia Nemecko, Francúzsko a Veľká Británia. K dispozícii bude aj zložená hodnota pre celú eurozónu. Z Nemecka očakávame mieru nezamestnanosti, ktorá by opäť mala mierne klesnúť na 7,9 percenta. Bilanciu štátneho rozpočtu zverejní naša krajina. Popoludní sa budeme ešte venovať americkému indexu nákupných manažérov a konštrukčným objednávkam tejto krajiny.
Streda
Kredit spotrebiteľov Veľkej Británie bude prvou stredajšou informáciou, na ktorú nadviažeme produkčnou infláciou eurozóny. Ročné tempo rastu cien sa pravdepodobne zrýchlilo zo 4,9 percenta na 5,2 percenta. Ďalšie správy očakávame popoludní zo Spojených štátov, pôjde o továrenské objednávky a objednávky tovarov dlhodobej spotreby.
Štvrtok
Štvrtkovú obchodnú seansu na starom kontinente vyplníme opäť indexmi nákupných manažérov, ktoré pre sektor služieb opäť zverejní trojica krajín Nemecko, Francúzsko a veľká Británia. Pre krajiny používajúce spoločnú menu budú k dispozícii aj maloobchodné tržby, ktoré vo februári stúpli zrejme o 0,2 percenta. Najväčšia svetová ekonomika v závere dňa ohlási taktiež index PMI pre nevýrobný sektor a týždenný prírastok počtu žiadateľov o nezamestnaneckú podporu.
Piatok
Koniec týždňa prinesie francúzsky štátny rozpočet, maďarskú obchodnú bilanciu a nemecké priemyselné objednávky. Obchodovanie uzavrieme americkou nezamestnanosťou, ktorá zrejme stúpla zo 4,8 percenta na rovných päť percent, a počtom nových pracovných pozícií mimo poľnohospodárskeho sektora.
Katarína Antoničová, Investičná a Dôchodková správ. spol.
