StoryEditor

Harmanec-Kuvert dobýja trhy u susedov

10.11.2011, 23:00

Slovensko-nemecký výrobca obálok Harmanec-Kuvert v Brezne zaznamenal medziročne na českom trhu päťpercentný rast predaja. V Maďarsku to bolo ešte o percento viac. V oboch krajinách tak dosiahol približne štyridsaťpercentný trhový podiel. K ďalšiemu rastu a udržaniu pozícii na trhoch mu má pomôcť najnovšia investícia do linky na výrobu obálok s potlačou.

„Firmy čoraz viac zisťujú, že posielať biele obálky je nevyužitý reklamný priestor. Záujem o umiestnenie minimálne svojho loga, ale aj ďalších reklamných odkazov, v súčasnosti narastá,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Július Ernek.

Firma preto investovala do novej linky na výrobu obálok s potlačou. „Oproti iným technológiám potlač vzniká už pri výrobe obálok. Znamená to väčšiu rýchlosť, vyššiu kvalitu a flexibilitu produkcie. Ide o najmodernejšiu technológiu na trhoch, kde pôsobíme,“ spresnil.

Harmanec-Kuvert
do novej linky investoval 600-tisíc eur. Spolu s ďalšími investíciami do nových výrobných skladov a úspor energií v celkovej hodnote 2,4 milióna eur chce pokračovať v zefektívňovaní výroby. 

Kým u našich južných a západných podielov firma predaj zvyšuje, doma si udržiava stabilných 80 percent trhového koláča. Podľa riaditeľa spoločnosti Júliusa Erneka úspech u susedov priniesla stratégia kvalitného servisu. „Prázdnu obálku dnes prakticky už nemožno predať. Ak k nej však priložíte kvalitný servis v podobe rýchlosti dodávok a presných vyhotovení podľa želaní klienta, všetko sa mení,“ spresňuje.

Kvôli poskytnutiu servisu spoločnosť pred štyrmi rokmi v Budapešti a Prahe vybudovala pobočky s desiatimi zamestnancami. Harmanec-Kuvert minulý rok pri výrobe 1,4 miliardy obálok zaznamenal obrat 15,6 milióna eur. Tento rok vďaka spomínaným investíciám plánuje dosiahnuť 16 miliónov. V Brezne dnes pracuje 130 zamestnancov.

menuLevel = 2, menuRoute = hnporadna/financne-noviny, menuAlias = financne-noviny, menuRouteLevel0 = hnporadna, homepage = false
31. máj 2023 01:53