StoryEditor

Tatra banka vráti poplatky za výbery

28.08.2003, 00:00
Autor:
SITASITA
Tatra banka (TB) vráti klientom poplatky za výbery v hotovosti uskutočnené na pobočkách v tých prípadoch, keď si nemohli vybrať hotovosť z bankomatu. TB zároveň nebude za august klientom účtovať poplatky za výbery z bankomatov iných finančných ústavov, všetky tieto kompenzácie TB zaviedla v súvislosti s niekoľkými krátkodobými výpadkami kartového spracovateľského systému.

Tatra banka (TB) vráti klientom poplatky za výbery v hotovosti uskutočnené na pobočkách v tých prípadoch, keď si nemohli vybrať hotovosť z bankomatu. TB zároveň nebude za august klientom účtovať poplatky za výbery z bankomatov iných finančných ústavov. V súvislosti s krátkodobými výpadkami kartového spracovateľského systému to pre agentúru SITA uviedol hovorca Tatra banky Roman Začka.
Banka zároveň podľa Začku umožní po odsúhlasení riaditeľa pobočky výber v hotovosti do 5 000 Sk bez dokladu v prípade, že klient musel pre nefunkčnosť bankomatu nechať doklad totožnosti napríklad na čerpacej stanici. "Ak sa klientovi pri neúspešnej transakcii zablokujú peniaze na účte a potrebuje si ich vybrať, pobočka telefonicky skontaktuje centrálu, kde poverení pracovníci túto blokáciu uvoľnia," uviedol ďalej Začka.
Všetky tieto kompenzácie TB zaviedla v súvislosti s niekoľkými krátkodobými výpadkami kartového spracovateľského systému. "Pri každej zásadnej a dlhodobo implementovanej zmene systémov vo veľkom rozsahu môže dôjsť k neočakávaným situáciám. Banka sa snaží v prvom rade klientov vopred a korektne informovať a zároveň sa aj ospravedlniť za ich nekomfort, ak k nemu dôjde," zdôraznil vo svojom stanovisku Začka. Ako však dodal, často nejde len o záležitosť samotnej banky. "Príčin výpadkov je, samozrejme, viac a v poslednom čase sme sa, bohužiaľ, stretli aj s výpadkami, ktoré zapríčinili problémy dodávateľov a partnerov ako VISA, Euronet, prípadne poskytovatelia dátových služieb," uviedol hovorca Tatra banky.
"Skutočne nás úprimne mrzí, ak klientom z tejto situácie vyplynuli akékoľvek nepríjemnosti," konštatoval hovorca TB. Všetky uvedené opatrenia tak majú podľa jeho stanoviska prispieť k riešeniu situácie klientov banky. V súčasnosti je podľa Začku situácia stabilizovaná, pričom v prípade výpadkov systému môžu klienti navštíviť pobočku, kde sa bude banka snažiť osobným prístupom situáciu promptne vyriešiť.

menuLevel = 2, menuRoute = hnporadna/financne-noviny, menuAlias = financne-noviny, menuRouteLevel0 = hnporadna, homepage = false
31. máj 2023 12:57