Ako by sa vám páčilo, ak by Kotleba získal 27 percent a vyhral voľby? Že to nie je možné? Je na to príliš veľký extrémista a na Slovensku nemá šancu? To sme si donedávna mysleli aj o jeho vstupe do parlamentu. A prečo zrovna 27 percent? Dnes si totiž pripomíname 20 rokov od vraždy Róberta Remiáša. Tragický dôsledok únosu prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho.
A v hlave sa nám vynárajú spomienky na to všetko, čo tu stvárala Lexova SIS a Mečiarova vláda. Na totálnu aroganciu moci, zmarené referendum a čiernu dieru, ktorá tu bola namiesto Slovenska. Zavlečenie Kováča mladšieho a vražda Róberta Remiáša sa stali v roku 1995, respektíve 1996. Vďaka nahrávke telefonátu šéfa SIS Lexu s ministrom vnútra Hudekom a svedectvu Oskara Fegyveresa, ktorý ako agent SIS vyzradil podrobnosti o zavlečení, nemohol nikto pochybovať o tom, kto je za tieto zverstvá zodpovedný. Ak niekto aj po priznaní v nahrávke telefonátu pochyboval, definitívne presvedčiť ho mohli kontroverzné amnestie.
A aj napriek tomuto všetkému vyhralo Mečiarovo HZDS v roku 1998 voľby so ziskom práve už spomínaných 27 percent. To je dosť silný argument na to, aby sme o uvedomelosti veľkej časti Slovákov stratili akékoľvek ilúzie. Totálne zlo vyhralo voľby a dostalo hlasy od 907-tisíc Slovákov. Čiže výsledok hodný depresie. Za to, že sme neskončili na smetisku dejín, vďačíme iba tomu, že tí druhí sa dokázali spojiť a porazili zlo. Môže Kotleba na Slovensku vyhrať voľby? Vidíme, že to nie je nemožné. Ale je tu riešenie. Tých druhých tu musí byť viac. Možno ich raz bude toľko, že nájdeme odvahu na zrušenie amnestií a vyšetrenie Remiášovej vraždy. Už 20 rokov v tom meškáme.
„Vodca“. Tak označujú 38-ročného Mariana Kotlebu jeho prívrženci. Od roku 2013 je hlavou banskobystrickej župy, keď v súboji o župné kreslo porazil nominanta Smeru Vladimíra Maňku. Politickú kariéru rozbehol už v roku 2003, keď sa stal lídrom Slovenskej pospolitosti. Strana bola neskôr zrušená, pretože jej politická činnosť bola v rozpore s ústavou. Kotleba čelil dvom obvineniam z trestných činov. Prokuratúra vždy stíhanie zastavila. Rómov označuje za parazitov, genocídu Židov nazýva takzvaný holokaust a SNP pomenoval puč. Netají sa obdivom k vojnovému zločincovi Tisovi. Medzi jeho známe gestá patrí pozdrav „pekný biely deň“ a pozdrav gardistov „na stráž“.TASR/Michal Svítok
StoryEditor