Premiér Robert FicoTASR/A. Galica
StoryEditor

Držíme slovo

14.11.2016, 23:00

Prepad dôvery štandardnej politiky vo svete je, samozrejme, veľkou výzvou. Má viacero dôvodov, tým hlavným však je, keď politici sľubujú jedno a po voľbách robia druhé. Politika Smeru-SD sa nemusí všetkým páčiť a rovnako sme nikdy nehovorili, že sme neurobili aj chyby. Tie nerobí azda len ten, čo nerobí nič. Čo nám však uprieť nemožno, je, že sme sa vždy držali toho, čo sme sľúbili.

Keď sme pred rokom 2006 hovorili, že kormidlo vládnutia treba obrátiť smerom k ľuďom, bezprostredne po vstupe do vlády sme zrušili poplatky v zdravotníctve, zmenili Zákonník práce v prospech zamestnancov, vyplatili protiústavne odňaté invalidné dôchodky či zaviedli vianočné príspevky pre dôchodcov a, samozrejme, zastavili sme výpredaj strategického majetku. Neohrozili sme tým ekonomiku, naopak, odovzdávali sme ju s jedným z najvyšších rastov v EÚ. A úspešne sme prešli na euro.

V čase svetovej finančnej krízy sme povedali, že ju nespôsobili ľudia na Slovensku, preto nemôžu niesť jej bremeno. Preto sme nezrušili žiadne sociálne opatrenia, ale naopak, šetrili sme na štáte. Keď sme v roku 2012 prebrali vládnu zodpovednosť v čase európskej dlhovej krízy, povedali sme, že prvoradou úlohou je dostať pod kontrolu verejné financie. Keď sme tento cieľ splnili a v roku 2014 sme boli Európskou komisiou zaradení medzi 4 krajiny s najzodpovednejším štátnym rozpočtom v eurozóne, prijali sme postupne tri vládne balíky pre ľudí s desiatkami opatrení, ktoré pomáhajú státisícom ľudí, najmä tým s nižšími príjmami, či už cez nižšie odvody, nižšiu DPH na základné potraviny, vlaky zadarmo pre študentov a dôchodcov, vyššiu materskú či viac miest v škôlkach a mnohé ďalšie. Okrem toho sme spustili jedinečný projekt systémovej pomoci okresom s najvyššou mierou nezamestnanosti. Dnes sme súčasťou koaličnej vlády a hovoríme, že je priestor na ďalšie opatrenia pre ľudí, pretože slovenská ekonomika je vo veľmi dobrej kondícii, rastie najrýchlejšie v eurozóne, rekordne rastú nové investície a nezamestnanosť klesá už 4 roky. Vždy sme sa snažili robiť politiku tak, aby dobrý stav ekonomiky neostal len v štatistikách, ale aby sa čo najviac ľuďom – a najmä tým s nižšími a strednými príjmami – žilo ľahšie.


Teda opäť, určite nie sme bez chýb ani nehovoríme, že na Slovensku niet čo zlepšovať. To, čo nám však uprieť nemožno, je, že keď niečo povieme a sľúbime, tak to aj urobíme. Ľudia majú u nás istotu, vedia, čo od nás môžu čakať. Pretože držíme slovo.

01 - Modified: 2023-09-21 08:00:00 - Feat.: - Title: Malé slovenské automotive déja vu. Našu úbohú byrokraciu videl Jaguar a neunikla ani Volvu (Brífing HN) 02 - Modified: 2023-09-20 12:47:54 - Feat.: - Title: Správanie ukrajinských politikov je drzé a nevychované, vyhlásil Fico. Citoval poľského prezidenta 03 - Modified: 2023-09-20 08:44:50 - Feat.: - Title: Šeliga: Fico straší migrantmi, po voľbách sa táto téma skončí 04 - Modified: 2023-09-20 07:55:07 - Feat.: - Title: Fico tvrdí, že zvolávať ďalšiu schôdzu k nelegálnej migrácii už nemá význam 05 - Modified: 2023-09-19 16:00:00 - Feat.: - Title: Politici chcú pri súťažiach rozväzovať ruky. Fico aj Sulík by rušili kontrolné inštitúcie
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
21. september 2023 10:22