Robert FicoTASR
StoryEditor

Dobré správy pre Slovensko

02.05.2017, 00:00

Prvomájové stretnutie s občanmi v historickej Nitre bolo jasným odkazom pre tých, ktorí šíria na Slovensku skepsu a „blbú“ náladu. Slovensku sa darí, dosahuje historické ekonomické čísla z hľadiska znižovania dlhu či nezamestnanosti. Treba povedať, že je to vďaka zodpovednej hospodárskej politike slovenskej vlády, ktorá dnes stojí pred zásadnou úlohou. Ako presadiť tieto výborné makroekonomické ukazovatele do konkrétnej peňaženky občanov Slovenska, aby pocítili rast životnej úrovne v bežnom živote. Smer-SD na decembrovom zjazde jasne deklaroval náš prvoradý cieľ – zvyšovať kvalitu života občanov. Nadväzujúce nitrianske stretnutie, kde sme verejnosť oboznámili so sociálnymi opatreniami, bolo zásadnou odpoveďou na politikárčenie opozície zahlcujúcej verejný priestor „obálkovými“ pseudotémami, médiami vyrábanú dvojitú realitu, či nárast extrémizmu.

V súvislosti s prvomájovým sociálnym balíčkom chcem povedať, že pokrýva opatrenia na trhu práce. Podporujeme výrazný nárast minimálnej mzdy. Chceme, aby v roku 2018 minimálna mzda dosiahla úroveň 500 eur. Som presvedčený, že aj odmeňovanie za prácu v noci je hlboko podhodnotené a je potrebné zaviesť povinné príplatky za nočné služby. Takisto sa musí zmeniť odmeňovanie cez víkendy a sviatky. Zamestnanec by mal za prácu vo sviatok alebo cez víkend dostať 100-percentný príplatok k platu. Našou prioritou je taktiež rozhýbať mobilitu práce. Občan, ktorý je ochotný pracovať ďalej ako určitý počet kilometrov od domova, bude mať nárok na príplatok. V súvislosti so štandardmi EÚ presadíme otcovskú dovolenku, keď by mali otcovia nárok na 10 dní a štvormesačné voľno do veku troch rokov dieťaťa. To sú jedny z mnohých opatrení, ktoré sa chystá presadiť Smer-SD do života ľudí.

V tomto kontexte chcem povedať, že sme definovali náš zámer, aby do roku 2020 Slovensko dosiahlo 85 percent životnej úrovne Európskej únie. Uvedené približovanie sa životných štandardov považujeme za jednu z kľúčových tém, ktoré ovplyvňujú občiansku spolunáležitosť s projektom životaschopnej EÚ. Víkendové stretnutie lídrov EÚ bolo zamerané na brexit, avšak v kuloároch sa intenzívne hovorilo o viacrýchlostnej integrácii. Naša zodpovednosť za osud Slovenska nám jasne diktuje vytvárať také sociálne podmienky v krajine, ktoré nás k vyspelým členom EÚ približujú. To je naša jasná odpoveď na dobrodružné zahraničnopolitické sulíkovčiny. Zároveň je to signál pre občanov krajiny, že Smer-SD svoje slovo drží a svojou politikou meníme ich kvalitu života k lepšiemu.

01 - Modified: 2023-02-03 14:07:17 - Feat.: - Title: HN24: Brífing Fica a Kaliňáka 02 - Modified: 2023-02-03 13:37:04 - Feat.: - Title: HN24: Brífing Fica a Kaliňáka 03 - Modified: 2023-02-03 15:04:59 - Feat.: - Title: Fico o obvinení Kaliňáka: Je to politický proces, postup NAKA je nezákonný 04 - Modified: 2023-02-03 08:26:43 - Feat.: - Title: Európska centrálna banka sa chystá zvyšovať úroky 05 - Modified: 2023-02-02 19:06:09 - Feat.: - Title: Lipšic o obvinení Kaliňáka: Argumenty, aké používa Smer, som už počul od hrubokrkých zločineckých skupín
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
06. február 2023 14:20