09.11.2018, 00:00

Trenčín. Mesto, ktoré dopraje športu

Spomedzi krajských miest má najvyššie výdavky na šport Bratislava. No v prepočte na jedného obyvateľa to neplatí.

Pochádzajú odtiaľ najväčšie hviezdy slovenského hokeja Marián Hossa, Zdeno Chára aj Marián Gáborík. Miestny futbalový klub sa nedávno tešil z dvoch titulov majstra Slovenska. Trenčín je mesto športu a platí to aj v súvislosti s podporou zo strany mesta. HN sa pozreli na výdavky ôsmich krajských miest do športu. Výsledok? Najviac – podľa rozpočtov na rok 2018 – dáva Bratislava (3,2 milióna eur, 7,4 eura na obyvateľa). No v prepočte na jedného obyvateľa je suverénom Trenčín s výdavkami 56,2 eura. Prečítajte si, koľko vynakladajú mestá na šport v tomto roku.

Bratislava
Správu športových zariadení a organizovanie podujatí má v Bratislave v rukách mestská organizácia STaRZ (Správa telovýchovných a rekreačných zariadení). Na rok 2018 má na svoju činnosť v rozpočte vyčlenených 3,2 milióna eur. Najviac financií putuje práve do prevádzky objektov, ako sú Zimný štadión O. Nepelu, Zimný štadión Harmincova, Plaváreň Pasienky či letné kúpaliská Rosnička, Delfín, Tehelné pole, Lamač, Rača a Krasňany. Mesto dostalo aj polmiliónovú dotáciu na rekonštrukciu zimného štadióna v súvislosti s budúcoročnými majstrovstvami sveta v hokeji.


Košice
Metropola východu podporuje šport v rozpočtovom programe s názvom Mesto kultúry a športu. V ňom je na podporu športu a mládeže určených 2,1 milióna eur, pričom najviac putuje do rekonštrukcie a zlepšenia vy

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.