TASR

V napínavom zápase Lotyši otočili zápas proti Nórsku

05.05.2018, 14:55
O konečnom výsledku 3:2 pre Lotyšov rozhodol v 24. sekunde predĺženia Rudolf Balcers.

Hokejisti Nórska a Lotyšska sa v sobotu postarali o tretiu nadstavbu v treťom zápase B-skupiny. V riadnom 60-minútovom čase sa duel skončil 2:2 a o konečnom výsledku 3:2 pre Lotyšov rozhodol v 24. sekunde predĺženia Rudolf Balcers. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov zápasu bol Slovák Jozef Kubuš.

Oba tímy nastúpia na ďalší zápas už v nedeľu 6. mája. Nóri od 16.15 proti Nemecku, Lotyši od 20.15 s Fínskom.

Prvá tretina priniesla nečakane vlažný hokej v ponímaní nasadenia, najmä Lotyši pôsobili v niektorých momentoch letargicky. Nóri boli nebezpečnejší a ich dvojgólové vedenie v podstate odzrkadlilo dianie na ľade.

Veľa sa toho mohlo zmeniť v druhej tretine a aj sa zmenilo, no pre Lotyšov len v skorigovaní stavu. Pobaltský tím na gól nenadviazal zvýšenou aktivitou a ani nemohol, lebo až do prestávky hral sériovo v oslabení.

Mužstvo kráčalo za svojím cieľom systematicky, ani na začiatku tretieho dejstva sa príliš netlačilo pre bránku súpera a Nórov ukolísalo v ich presvedčení, že kontrolujú zápas. Po niekoľkých minútach Lotyši totiž zvýšili obrátky a tretiu čistú šancu 9 minút pred klaksónom využil na vyrovnanie Abols.

Tri body mohol Nórom zabezpečiť Mathis Olimb, ale v čistej pozícii napálil spojnicu žrdí. To sa škandinávskemu tímu vypomstilo po 24 predĺženia.

01 - Modified: 2019-05-25 17:36:08 - Feat.: - Title: Ďalší hokejový šampionát bez novej haly nebude. Šéf hokeja chce štadión na strednom Slovensku 02 - Modified: 2019-05-03 11:04:50 - Feat.: - Title: Hokej ako naša „národná choroba“ si vyžaduje seriózny prístup, vraví tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar 03 - Modified: 2018-05-21 08:21:34 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na hokejové finále: Zase Švédi a zase na nájazdy 04 - Modified: 2018-05-20 21:55:38 - Feat.: - Title: V napínavom finálovom zápase Švédi víťazne, obhájili titul majstra sveta 05 - Modified: 2018-05-20 16:14:03 - Feat.: - Title: V zámorskom derby o bronz nakoniec vyhrali Američania
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2018, menuAlias = ms-v-hokeji-2018, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2018, homepage = false
26. apríl 2024 12:34