Nechceli sme zvyšovať to napätie, ktoré tu bolo. Chceme sa sústrediť na hokej, máme tu obrovské podujatie v podobe majstrovstiev sveta. Preto sme ani nepočkali na rozhodnutie parlamentu.
Takto vysvetľuje šéf slovenského hokeja Martin Kohút v rozhovore so šéfredaktorkou Hospodárskych novín Marcelou Šimkovou v HNtelevízii rozhodnutie zmeniť dresy a ustúpiť tak šéfovi parlamentu Andrejovi Dankovi.
Kvôli vyhrážkam neustúpili
Predseda Národnej rady za tento krok poďakoval prezidentovi hokejového zväzu Kohútovi. „Verejne ďakujem prezidentovi SZĽH Martinovi Kohútovi a generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi za to, že odložili politiku pred týmto hokejovým sviatkom bokom. Je to naozaj skvelá správa pre Slovensko, skvelá príležitosť sa vo svete odprezentovať naším štátnym znakom,” poďakoval Danko.
Kohút v rozhovore tvrdí, že by tu bola polemika o tom, čo je dôležité a čo nie je. "To logo má oveľa väčší význam. Nejde len o to, aby bolo na drese. To logo je symbolom. Symbolom zmien, ktoré robíme," vysvetlil Kohút.
Podľa neho zväz neustúpil kvôli tomu, že Danko hrozil odobratím štátnych peňazí pre hokej. "Toto nebolo argumentom, nie je to o peniazoch. Bolo to o tom, že sme chceli upokojiť situáciu. Keby sme chceli podľahnúť vyhrážkam, tak to urobíme už v septembri."
Chce vyšší zisk ako v roku 2011
Kohút tvrdí, že sa snaží o konštruktívnu diskusiu. "Rozprávame sa aj s ľuďmi, ktorí majú iný názor, či už ministerka školstva či predseda parlamentu. Je to dnes v pozicii, že zabudnime na to, čo bolo. Poďme sa baviť hokejom. MS je najväčšie podujatie, aké tu bolo. Nechceme robiť politické napätie. Verím, že nám hokejisti prinesú na ľade veľa zábavy," hovorí šéf hokeja.
Kohút hovoril v rozhovore aj o ekonomickej stránke. Prezradil, že chce, aby tento šampionát bol ešte viac ziskový, ako ten v roku 2011.
"Vtedy bol zisk približne 2,5 milióna eur. My sme to nastavili tak, že chceme dosiahnuť lepší výsledok. Chceli by sme dosiahnuť vyšší zisk ako v roku 2011. Neviem ale presné číslo povedať. Išli sme aj do obrovských investícií, aby si ľudia mohli užiť atmosféru nielen na štadióne. Okrem hlavných miest sme vytvorili ďalších úäť fanzón po celom Slovensku."
Celý rozhovor si pozrite vo videu.