10.05.2019, 00:00

Hokejový šampionát nám prihrá dokopy milióny eur

Tohtoročný šampionát prinesie hotelom a reštauráciám viac peňazí ako v roku 2011.

Hokejový šampionát nám prihrá dokopy milióny eur
Zdroj: TASR

Keď sa v roku 2011 konali hokejové majstrovstvá na Slovensku naposledy, slovenské družstvo skončilo na desiatom mieste. Aj napriek tomu majstrovstvá priniesli dôvod na radosť – minimálne podnikateľom. Pred ôsmimi rokmi totiž na najväčšom hokejovom sviatku zarobilo len hlavné mesto 13,6 milióna eur. A v Košiciach zasa fanúšikovia minuli takmer päť miliónov, ukazuje štúdia Ekonomickej univerzity.


Hokejové majstrovstvá po ôsmich rokoch hostíme opäť – a tentoraz prinesú podnikateľom ešte vyššie zisky. Naznačuje to napríklad dopyt po vstupenkách. Kým v roku 2011 sa v tomto čase predalo zhruba 316-tisíc vstupeniek, dnes fanúšikovia vykúpili už 344-tisíc lístkov. „V týždni pred začiatkom šampionátu sa predalo 80 percent zo všetkých vstupeniek,“ povedala Michaela Grendelová, riaditeľka komunikácie šampionátu. Podľa organizátorov išlo celkovo do predaja 430-tisíc lístkov.

Viac predaných vstupeniek znamená viac prenocovaní v ho

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.