TASR/Ronald Zak

Rakúsko je stále bez bodu, podľahlo Nórsku 3:5

17.05.2019, 19:08
Rakúšania narazia v nedeľu o 16.15 na Česko, Nóri sa už v sobotu v rovnakom čase stretnú s Talianskom.

Rakúski hokejisti prehrali v piatok na 83. MS s Nórskom 3:5. V bratislavskej B-skupine si tak po súboji dovtedy dvoch bezbodových tímov zhlboka vydýchli mierni favoriti zápasu.

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

Rýchly gól neznamenal jasnú jazdu mierneho favorita, naopak, prvá tretine herne patrila prekvapujúco súperovi. Ten viac kombinoval dopredu, ale proti defenzívnym štruktúram Rakúšanom chýbala kvalita vo finálnych riešeniach.

Dočkali sa v presilovke v úvode druhej tretiny, ale ďalší gól nepridali, naopak Nóri využili ich jediné väčšie zaváhanie v obrane a išli opäť do vedenia.

V 50. minúte Rakúsko vyrovnalo, ale neuplynula ani minúta a Nóri opäť viedli a tri minúty neskôr výsledok poistili. Rakúšania 51 sekúnd pred klaksónom síce znížili, ale vzápätí inkasovali do prázdnej bránky.

8. Taliansko 4 0 0 0 4 0:30 0

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
26. apríl 2024 17:25