06.02.2020, 16:49

"Koniec vlády Smeru." SaS musí dva dni pred voľbami vypnúť odpočítavanie na megabordoch

Podľa štátnej komisie je potrebné pred ukončením volebnej kampane vypnúť pohyblivú, elektronickú časť megabordu.

"Koniec vlády Smeru." SaS musí dva dni pred voľbami vypnúť odpočítavanie na megabordoch
Zdroj: HN/Peter Mayer

SaS musí vypnúť odpočítavacie zariadenie na svojich megabordoch dva dni pred voľbami, aby neporušila zákaz viesť volebnú kampaň. Kampaň sa končí 26. februára o polnoci. Vyplýva to z uznesenia štátnej volebnej komisie, potvrdila hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Strana má tri takéto megabordy, nachádzajú sa v Bratislave, Žiline a Košiciach.

Podľa štátnej komisie je potrebné pred ukončením volebnej kampane vypnúť pohyblivú, elektronickú časť megabordu. Na megabordoch SaS sa nachádza nápis "Koniec vlády Smeru" a odpočítavanie času do volieb.

SaS sa podľa Svrčekovej preventívne spýtala volebnej komisie, kedy je potrebné vypnúť odpočítavanie, aby dodržali zákon. "Odpoveď znie, že v stredu (26. 2.) o polnoci, pred začatím volebného moratória, čo samozrejme rešpektujeme rovnako ako všetky ostatné volebné pravidlá," uviedla hovorkyňa.

Štátna komisia skonštatovala, že akákoľvek zmena, úprava, respektíve aktualizácia vzhľadu volebných plagátov, bigbordov a iných vizuálov volebnej kampane po čase ustanovenom na volebnú kampaň, čiže počas volebného moratória, sa považuje za vedenie volebnej kampane, čo je v rozpore so zákonom o volebnej kampani.

Komisia v tejto súvislosti zároveň uviedla, že bilbordy, respektíve bigbordy netreba počas volebného moratória strhávať a odstraňovať. "Avšak ich súčasti, ktoré sa aktualizujú, treba pred začiatkom moratória vypnúť. Napríklad časomieru," priblížila.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.