11.02.2020, 11:18 Aktualizované dňa 11.02.2020 o 16:03

Matovič objednal v reštaurácii stôl pre lídrov opozície. Truban s Beblavým prijali pozvanie

Cieľom tohto kroku je podľa šéfa obyčajných ukázať ľuďom, že lídri vedia nájsť spoločne riešenia.

Igor Matovič
Zdroj: HN/Samuel Böhm

Šéf OĽaNO Igor Matovič objednal 18 dní pred voľbami stôl v bratislavskej reštaurácii, ktorý je určený podľa jeho slov lídrom demokratickej opozície. Matovič to oznámil na brífingu.

Cieľom tohto kroku je podľa šéfa obyčajných ukázať ľuďom, že lídri vedia nájsť spoločne riešenia.

"Dovolili sme si tento stôl objednať od tejto chvíle až do dňa volieb. Chceme takto symbolicky pozvať našich partnerov. Stôl je objednaný nonstop, 24 hodín denne. Môžeme sa tu stretnúť o desiatej večer, alebo aj o šiestej ráno," povedal Matovič.

Lídrov demokratickej opozície vyzval k tomu, aby sa pokúsili o dohodu ešte pred voľbami.

Matovič hovorí, že netreba mať len slová o tom, ako budú terajšie opozičné strany spolu vládnuť, ale ľudia musia vidieť skutky.

"Čo sme si, to sme si. Ukážme, že sme zodpovední, dajme dokopy desať bodov programu, lebo na to ľudia čakajú," povedal. 

Miroslav Beblavý a Michal Truban
Zdroj: HN/Samuel Böhm

​Líder koalície Progresívne Slovensko - Spolu Michal Truban prijal pozvanie Matoviča za spoločný stôl. Vníma to ako pozitívny krok, keďže sa od začiatku snažili s opozičnými stranami spolupracovať. Povedal to v utorok na tlačovom brífingu.

"Po tom, ako Igor Matovič predstavil svoj volebný program, tak má teraz zmysel sa s ním o tom baviť," povedal Truban.

Tak ako Matovič, aj on chce ukázať ľuďom, že vedia spolupracovať. Truban však chce, aby sa Matovič nevyhrážal predčasnými voľbami vo svojej ankete s bodmi, ktorými podmieni po voľbách svoj vstup do koalície. 

Truban s Beblavým dorazili po Matovičovom brífingu do reštaurácie a počkali naňho. Približne po viac ako hodine dorazil líder obyčajných. "Bola to konštruktívna debata. Je na čase, že takéto stretnutie aj bolo," povedal Truban po spoločnom rokovaní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.