reprofoto/Facebook Pavol Slota
StoryEditor

Slota varuje vo videu pred Dankom. Ľuďom odporúča, aby volili Harabina

17.02.2020, 15:25
Autor:
pebpeb
Bývalý šéf národniarov vytiahol maďarskú kartu.

Bývalý šéf národniarov Ján Slota sa zapojil do predvolebnej kampane. Slotovo video zverejnil jeho syn Pavol na sociálnej sieti Facebook.

"Chcem zdôrazniť, že ako dlhodobý predseda Slovenskej národnej strany som zhrozený nad situáciou SNS pod vedením kapitána Danku a jeho blízkych, ktorých absolútne nepoznám a ktorí za mojich čias ani nevedeli, že SNS existuje," prihovára sa na úvod videa.​ Priezvisko súčasného šéfa SNS pritom Slota vyskloňoval nesprávne dvakrát.

​Títo ľudia podľa neho určite nepredstavujú to "vlastenecké a kresťanské, ktoré bolo základom Slovenskej národnej strany."

Slota ďalej hovorí o tom, že Danko dovolil zdevastovať školstvo na južnom Slovensku. "Slovenské deti tam pomaličky musia navštevovať maďarské školy," dodáva. 

Bývalý šéf národniarov tiež poukazuje vo videu na to, že maďarský premiér Orbán financuje určité oblasti na južnom Slovensku a toto územie je podľa jeho slov už pod správou Maďarska. "Toto treba zastaviť," vyzýva Slota.

Tvrdí tiež, že ani "poctiví členovia SNS" by nemali voliť stranu pod vedením Danka. 

​Podľa Slotu je jediným predstaviteľom vlastenectva a kresťanských hodnôt Štefan Harabin. Preto vo voľbách odporúča dať hlas jeho strane Vlasť.

Slota bol najdlhšie pôsobiacim predsedom SNS, dohromady šéfoval strane 15 rokov. Po voľbách v roku 2010 a 2012 sa mu však národniarov nepodarilo dostať do parlamentu a to sa mu nakoniec stalo osudným. Koncom roka 2012 ho predsedníckej stoličke nahradil práve Danko.

O rok neskôr Slotu vylúčili z radov SNS pre podozrenie z nehospodárneho nakladania s majetkom strany. Z verejného života sa potom vytratil, v médiách však zarezonovalo jeho odsúdenie z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže a z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

21. máj 2022 23:51