Erik Tomáš - poslanec, HLAS - sociálna demokracia. FOTO: HN/Peter Mayer
StoryEditor

Erikovi Tomášovi by neprekážalo byť vo vláde s premiérom Robertom Ficom, OĽANO nevylučuje podporu Korčokovi

03.09.2023, 15:16
Autor:
TASRTASR

Hnutie OĽANO a priatelia nevylučuje podľa Michala Šipoša prípadnú podporu Ivanovi Korčokovi v boji o prezidentské kreslo.

Podpredsedovi Hlasu-SD Erikovi Tomášovi by osobne neprekážalo byť vo vláde, ktorej premiérom by bol Robert Fico (Smer-SD).

Hnutie OĽANO a priatelia nevylučuje podľa Michala Šipoša prípadnú podporu Ivanovi Korčokovi v boji o prezidentské kreslo. Líder KDH Milan Majerský vylúčil, že by hnutie bolo vo vláde so stranami, ktoré by mali zelenú kartu pri hlasovaní o kultúrno-etických otázkach ako interrupcie či registrované partnerstvá. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii Televízie Markíza Na telo.

Pellegrini kandidovať nebude

Tomáš zároveň vylúčil, že by predseda Hlasu Peter Pellegrini kandidoval na jar v prezidentských voľbách. "Chce sa sústrediť na premiéra, respektíve doviesť stranu Hlas k dobrému výsledku vo voľbách," povedal.

Majerský nepredpokladá, že by kandidátom hnutia na post prezidenta mohol byť František Mikloško. "Vyjadril sa, že už nebude kandidovať v prezidentských voľbách," pripomenul. Odmietol tiež ísť do koalície s stranami, ktoré chcú zrušiť špeciálnu prokuratúru a zabrániť vyšetrovaniu korupčných káuz. Podľa jeho slov ho prekvapil aj volebný program PS.

image

Ficom sa Korčok nemieni zaoberať, súperov má viacero. Sulík ani Kollár ho nateraz nepodporia

Šipoš nevylúčil, že by v prezidentskom boji podporili Korčoka. "Všetko je otvorené. Uvidíme, akí kandidáti budú. Ale je to jedna z možností," odkázal.

Kritické zdravotníctvo

Všetci traja diskutéri sa zhodli v tom, že situácia v zdravotníctve je kritická a treba ju riešiť. Navrhované skrátenie otváracích hodín pre pohotovosti považujú len za krátkodobé riešenie, volajú však po komplexnom riešení problému. "Pre krátkodobé riešenie je to cesta, ale z dlhodobého hľadiska to problém nevyrieši," upozornil Majerský.

Podľa Šipoša nemá hnutie problém podporiť každý dobrý návrh. Pred samotným rozhodnutím si chcú však na klube najprv vypočuť k tomu svojich odborníkov. Tomáš prisľúbil, že Hlas sa k tomu postaví konštruktívne, návrhy si chcú však najskôr pozrieť. Ak s nimi nebudú mať problémy, podporia ich.

image

Majerský v HNtelevízii zdôraznil, že s Ficom určite do vlády nepôjde. Tvrdí, že KDH môže mať vyše 10 percent

K rozpočtu chce KDH pristupovať zodpovedne a konzervatívne. Na rozbehnutie ekonomiky majú podľa neho pomôcť plán obnovy a eurofondy, ale aj decentralizácia štátnej správy. Spomenul napríklad zrušenie Slovenskej správy ciest a presun kompetencií na samosprávne kraje.

Zdôrazňuje potrebu adresnej pomoci pre domácnosti a tých, ktorí to naozaj potrebujú. Cestou je podľa Majerského zákon o energetickej chudobe. Tomáš poznamenal, že nemajú problém s adresnosťou, pripomenul však, že hranica sa veľmi ťažko hľadá. Pomôcť podľa neho treba aj pri cene potravín. Zdôrazňuje tiež potrebu investícií do regiónov, nielen škrtanie.

01 - Modified: 2023-08-30 11:21:57 - Feat.: 1 - Title: Ficom sa Korčok nemieni zaoberať, súperov má viacero. Sulík ani Kollár ho nateraz nepodporia 02 - Modified: 2023-08-28 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: Fico by mal dopadnúť ako Matovič 03 - Modified: 2023-08-28 13:22:31 - Feat.: 1 - Title: Výzvou je zlý stav ekonomiky. Konsolidácia financií sa však podľa Hlasu nesmie dotknúť sociálnej oblasti
01 - Modified: 2023-09-03 11:26:48 - Feat.: - Title: Peter Pellegrini vylučuje ambíciu na post prezidenta. Korčoka Hlas nepodporí, pričom Sulíka teší, že kandiduje 02 - Modified: 2023-09-03 22:00:00 - Feat.: - Title: Bude Korčok esom alebo dolníkom? 03 - Modified: 2023-09-01 18:30:53 - Feat.: - Title: Ficov Smer oslávil Deň Ústavy v Košiciach 04 - Modified: 2023-08-31 14:00:00 - Feat.: - Title: Korčok si zapol prvý gombík na kabáte dobre 05 - Modified: 2023-08-31 05:10:16 - Feat.: - Title: Publicista Hrabko o Ficovi: Rolu ústrednej postavy mu prisúdili iní, on ju len prijal
menuLevel = 1, menuRoute = parlamentne-volby-2023, menuAlias = parlamentne-volby-2023, menuRouteLevel0 = parlamentne-volby-2023, homepage = false
04. september 2023 09:28