Robert Fico a Zuzana Čaputová. FOTO: koláž HN
StoryEditor

Fico sa odmietol ospravedlniť Čaputovej. Prezidentka je politická mŕtvola, reagoval na žalobu

17.09.2023, 14:13
Autor:
TASRTASR

Šéf Smeru povedal, že za vyjadreniami o prezidentke Zuzane Čaputovej si stojí.

Šéf Smeru Robert Fico a líder SaS Richard Sulík sa zhodli na potrebe ochrany hraníc s Maďarskom. Podľa Sulíka sa však problém nevyrieši mimoriadnou schôdzou Národnej rady, ktorú iniciuje Smer.

Podotkol, že parlament, ktorý nevyslovil dôveru vláde, ju nemôže zaviazať konať. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Fico podotkol, že ak parlament prijme uznesenie, v ktorom žiada vládu o nariadenie dočasne zaviesť kontroly na slovensko-maďarskej hranici, nebude mať veľa možností, že to neurobí. "Viete, že nad vládou, ktorej parlament nevyjadril dôveru, nemá prakticky žiaden dosah," reagoval Sulík.

SaS bude vyvíjať nátlak

Deklaruje, že SaS bude vyvíjať nátlak, aby bola hranica chránená, do volieb sa však podľa neho "svet nezrúti". "Ľudia si navolia novu vládu a tá bude konať," dodal. Fico nesúhlasí. Tvrdí, že dovtedy by sa dalo zabrániť prílevu tisícky nelegálnych migrantov.

V súvislosti s minulotýždňovou potýčkou členov OĽANO a Smeru-SD Fico zopakoval, že za svojimi ľuďmi stojí a nikoho neplánuje odvolať z kandidátnej listiny.

"Keďže polícia nechcela zasiahnuť, v súlade so zákonom urobili poriadok moji kolegovia," skonštatoval. Sulík pripomenul, že násilie do politiky nepatrí. Zasiahnuť podľa neho mala polícia.

Fico sa odmietol ospravedlniť

Líder Smeru sa zároveň odmietol ospravedlniť prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá na neho podala na súd žalobu na ochranu osobnosti pre šírenie klamstiev a vymyslených obvinení. Za vyjadreniami o nej si stojí.

"Prezidentka je politická mŕtvola a rozhodla sa vstúpiť do kampane civilnou žalobou," povedal. Sulík si netrúfa posúdiť, či ide zo strany prezidentky o vstup do predvolebného zápasu. "Nezabúdajme, že tu máme vládu, ktorú vymenovala ona, takže, samozrejme, že je automaticky súčasťou nejakej vnútro-slovenskej politiky," podotkol.

Opatrenia proti inflácii

V diskusii sa dotkli aj ekonomických tém. Fico podotkol, že úlohou novej vlády bude prijatie množstva opatrení proti inflácii a zvyšovanie životnej úrovne na Slovensku.

"Inflácia je vysoká, ale je na ústupe. Vy ponúkate viac regulácie, dotácie a sociálne opatrenia na zmiernenie, my ponúkame hospodársky rast," skonštatoval Sulík. Fico reagoval, že hospodársky rast je cieľom každej politickej strany.

 

01 - Modified: 2023-09-17 09:54:11 - Feat.: - Title: Fico vyzýva politikov, aby podporili mimoriadnu schôdzu k hranici s Maďarskom 02 - Modified: 2023-09-15 12:13:39 - Feat.: - Title: Smer-SD vyzýva na zadržanie Ďurku z Úradu inšpekčnej služby. Mal inštruovať kajúcnika k jeho výpovedi 03 - Modified: 2023-09-14 16:00:00 - Feat.: - Title: Kollár v HNtelevízii: Koalícia s PS? Ak bude Šimečka premiér, pôjdem radšej do opozície 04 - Modified: 2023-09-14 13:31:02 - Feat.: - Title: Igor Matovič volá o pomoc 05 - Modified: 2023-09-13 13:27:35 - Feat.: - Title: Prezidentka Zuzana Čaputová podala žalobu na Roberta Fica. Ten hovorí o zasahovaní do predvolebnej kampane
menuLevel = 1, menuRoute = parlamentne-volby-2023, menuAlias = parlamentne-volby-2023, menuRouteLevel0 = parlamentne-volby-2023, homepage = false
17. september 2023 18:14