Každé euro môže zavážiť, keď potrebujete ísť s vaším autom do servisu. Technická a emisná kontrola sú totiž povinné zo zákona. Tu je pár rád expertov, čím sa treba riadiť, aby ste čo-to ušetrili vo vlastnej peňaženke.
Ušetrite na kontrole. Rozdiely môžu byť aj v stovkách eur
Chystáte sa na technickú či emisnú kontrolu? Dajte si pozor, aby ste na tom nepreplatili. Ceny v staniciach technickej či emisnej kontroly sa môžu mesto od mesta výrazne líšiť. Ako radí Jozef Drahovský, dopravný analytik, cena za technickú kontrolu sa spravidla skladá z dvoch položiek.
Rozhodnite sa, či si viete auto udržiavať sami
Buď si ako majiteľ vozidla viete svoje auto udržiavať sám a idete si ho dať na „estékačku“ len skontrolovať, prípadne auto dáte vopred pripraviť kompletne do servisu. „Cena za takéto služby sa líši podľa servisu, dokonca môže predstavovať stovky eur, ak si dáte urobiť ročnú údržbu auta. Na druhej strane však máte istotu, že bude všetko v poriadku, musíte si však za to priplatiť,“ dodáva analytik. Ako teda ušetriť? Zapíšte si termín kontroly do kalendára či do mobilu. Na daný termín vás včas upozorní aj štátny notifikačný systém, kde sa stačí zaregistrovať. Ak kupujete či predávate auto, majte sa tiež na pozore. „Neodporúčam kupovať staršie vozidlo bez platnej technickej či emisnej kontroly, keďže by ste museli zaplatiť prípadnú pokutu a ešte absolvovať kontrolu originality. Bez platných kontrol vám auto nezoberú an...
Zostáva vám 85% na dočítanie.