Dobrá rada od expertov na polystyrén: zatepľujte sivým

Argumentujú tým, že sivý polystyrén má až o 20 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén. Je ideálny na tepelnú izoláciu podláh, fasád a plochých striech rodinných domov, komerčných budov aj priemyselných stavieb. Jeho výhody oceňujú tak bežní užívatelia, ako aj stavebné firmy.

Dobrá rada od expertov na polystyrén: zatepľujte sivým
Zdroj: Austrotherm

Najskôr si zrátajme, v čom všetkom je sivý polystyrén lepší v porovnaní s bielym polystyrénom a minerálnou izoláciou.

Až o 20 % lepšia lambda ako u bieleho EPS

Vďaka prímesi grafitu má sivý polystyrén lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén, v prípade sivého polystyrénu GrEPS® od spoločnosti Austrotherm dokonca až o 20 %. Znamená to, že pri rovnakej hrúbke dosahuje výrazne vyššie úspory tepla ako biely EPS. Inými slovami, na dosiahnutie rovnakej tepelnej izolácie vám stačí užšie zateplenie sivým polystyrénom GrEPS®, čo takisto prináša značné finančné úspory.

Potvrdzujú to aj ďalšie čísla. Sivý polystyrén vyniká skvelou lambdou (λ), ktorá je rovná 0,031 W/m.K, je teda až o 20 % lepšia ako u bieleho EPS. Oproti minerálnej izolácii má sivý polystyrén nižšiu nasiakavosť, vyššiu pevnosť v tlaku a až štvornásobne menšiu objemovú hmotnosť. Okrem toho sa s ním ľahko manipuluje a vyžaduje nižšie náklady na prepravu a skladovanie, čo príde vhod najmä stavebným firmám. Ďalším dôležitým argumentom v prospech sivého polystyrénu je, že ide o pokrokový a ekologicky šetrný materiál. Navyše dnes dokonca skracuje čas realizácie, a to vďaka garantovanej dodávke do 5 dní od spoločnosti Austrotherm.  

Dobrá rada od expertov na polystyrén
Zdroj: Austrotherm
Ideálny na tepelnú izoláciu fasády aj podlahy

Užšie zateplenie, ktoré je možné iba so sivým polystyrénom, prináša so sebou množstvo výhod. Keď tepelne izolujete podlahu, ušetríte na svetlej výške a na výške zvislých nosných konštrukcií. Keď zatepľujete fasádu, dosiahnete väčší prístup svetla cez okná. Ušetríte na komponentoch zatepľovania – na kratších kotvách, menšom množstve stierkovacej hmoty, sieťkach či omietkach na osteniach a takisto na šírke vonkajších parapetov, šírke oplechovania a v niektorých prípadoch aj na hrúbke nosnej konštrukcie.

Sivý polystyrén spĺňa najvyššie nároky na izoláciu už od hrúbky 20 cm, a to aj pre fasádne systémy ETICS. Okrem toho prináša aj ďalšie praktické výhody. Experti na polystyrén odporúčajú počas slnečných dní použiť Austrotherm GrEPS® Reflex so špeciálnou povrchovou reflexnou vrstvou, ktorá zabraňuje prehrievaniu polystyrénu a uľahčuje aplikáciu.

Dobrá rada od expertov na polystyrén
Zdroj: Austrotherm
Ploché strechy bez tepelných mostov

Sivý polystyrén je takisto vhodný na všetky typy striech vrátane plochých. Už spomínaná spoločnosť Austrotherm poskytuje komplexné riešenie tepelnej izolácie a odvodnenia plochej strechy, a to bez tepelných mostov. Či už ste bežní užívatelia alebo stavebná firma, nepochybne oceníte, že všetky potrebné produkty získate od jedného spoľahlivého výrobcu a teraz navyše ešte výhodnejšie. Napríklad na spády dostanete mimoriadnu zľavu až 30 % a kladačný plán rovných a spádových dosiek vám Austrotherm vypracuje dokonca úplne zadarmo. Okrem toho ušetríte aj na výške atiky a oproti minerálnej izolácii na jednoduchšej stropnej konštrukcii. Jednoducho zatepľovanie sivým polystyrénom sa naozaj oplatí – z praktického aj ekonomického hľadiska.

Akcia: expresné dodanie už do 5 dní

Okrem voľby správneho materiálu záleží aj na voľbe správneho výrobcu. Spoločnosť Austrotherm sa dlhodobo špecializuje na výrobu polystyrénu špičkovej rakúskej kvality. Disponuje preto najväčším portfóliom polystyrénových produktov, čo platí aj pre sivý polystyrén. Do konca októbra tohto roku navyše môžete využiť špeciálnu akciu. Vybrané produkty vám pri objednávke nad 20 m3 dodá rekordne rýchlo – už do 5 dní. A to je v súčasnej situácii, keď sa na každý materiál musí dlho čakať, výhoda na nezaplatenie. Do zateplenia rodinných domov, komerčných budov či priemyselných stavieb sa môžete pustiť bez zbytočného čakania a prestojov. Spoľahnite sa na expertov na polystyrén a sivý GrEPS®. Pretože sivý robí divy.

Viac na www.expertinapolystyren.sk/.

 

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.