„Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpandafoodpanda
StoryEditor

„Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpanda

09.11.2021, 23:00
V poradí štvrtý – s ambíciou byť prvý. K trom službám na rozvoz tovaru pribudol slovenský „doručovací hrdina“ – foodpanda Slovensko.

Slovo „hrdina“ je v tomto prípade namieste. foodpanda je členom medzinárodnej služby Delivery Hero, ktorá sa za desať rokov pôsobenia v oblasti quick commerce & food delivery rozrástla na globálnu sieť: vo viac ako 50 krajinách na štyroch kontinentoch na plné obrátky pracuje celý systém reštaurácií a obchodov a skladov prepojených vlastným unikátnym logistickým systémom so zákazníkmi.

Zákazník, pochopiteľne, je presne na opačnom ako poslednom mieste. Delivery Hero – čiže na Slovensku foodpanda – funguje na základe premyslených algoritmov, ktoré sledujú hlavný cieľ: priniesť zákazníkovi čokoľvek, čo má zmysel priviezť až k dverám v čo najkratšom čase. Ako vo všetkých službách a podnikateľských aktivitách, aj tu platí – spokojný zákazník je najlepšia reklama.

„Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpanda „Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpanda foodpanda „Veľmi často dostávam otázku, v čom chceme byť iní a lepší ako ostatní, ktorí už na slovenskom trhu pôsobia. Zakaždým poviem – nejdeme zisťovať, ako segment funguje. To už urobili tí pred nami. My chceme ľuďom šetriť čas. A máme na to päť základných pilierov, na ktorých naša filozofia stojí,“ vysvetľuje CEO foodpanda Slovensko Filip Fingl. So svojím tímom má odkiaľ čerpať skúsenosti, keďže úspešne prevádzkuje sesterskú službu v Českej republike – Dáme jídlo.cz. „Počas mesiaca máme v Česku 3 milióny nákupov a stále rastieme. Pokrývame 60 percent populácie – to je viac, ako majú niektorí operátori,“ dodáva Filip s úsmevom.

Na akých 5 pilieroch teda stojí filozofia foodpandy?

Rýchlosť:

„Doručovať objednávku do 30 minút. To je náš jasný cieľ pre Slovensko, ktorý si držíme.“ Filip Fingl vie, že neraz to ide aj za podstatne kratší čas. „Vieme doručiť nákup aj za desať minút. Od momentu, ako človek objednávku odošle cez aplikáciu alebo web.“ Aj takto bleskovo dokáže foodpanda fungovať, hoci to nie je pravidlo. V prípade ozaj náhleho hladu však takáto ultrarýchlosť poteší.

Variabilita:

V prípade foodpandy nejde iba o dovoz obedov či večerí. Ak sa vám práve minuli tablety do umývačky, doslúžili baterky v ovládači, alebo chcete polovičku prekvapiť kyticou, nie je nutné chodiť do obchodu, foodpanda vyrieši aj toto. „Všetko, čo sa dá rýchlo doviezť z miestnych obchodov, vám foodpanda dovezie,“ hovorí Filip Fingl. „Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpanda „Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpanda foodpanda Dostupnosť:

„Nemyslíme tým len dostupnosť geografickú, teda dovoz z reštaurácií a obchodov dostupných vo vašom okolí,“ objasňuje Filip Fingl. „Dovoz musí byť dostupný aj cenovo. Je jedno, či si objednáte veľký nákup v hodnote desiatok eur, alebo potrebujete iba zahnať hlad jedným dovezeným obedom.“

Kvalita:

To, že vám jedlo príde napríklad do polhodiny od objednania, neznamená, že príde polosurové – aby sa to stihlo. Všetko musí byť v kvalite, akú zákazník očakáva. Či jedlo, či akákoľvek položka v nákupe pre domácnosť. Ak sa s objednávkou niečo nepodarí, foodpanda to promptne rieši, a pre zákazníkov má v takom prípade pripravené viaceré kompenzácie.

Lokálnosť:

Podpora miestnej komunity je veľmi dôležitá súčasť filozofie foodpandy. Nejazdí s tovarom cez celé mesto, tovar dovezie len z okolitých gastroprevádzok či obchodov. Aj v tom tkvie tajomstvo jej rýchlosti. Lokálnosť má však aj podobu podpory miestnej komunity: foodpanda úzko spolupracuje s lokálnymi mäsiarmi, vinármi, pekármi, kvetinármi... „Ponúkame dovoz aj miestnych produktov, na ktoré sú ľudia v danej lokalite zvyknutí. Niekedy totiž nemáte čas odskočiť si ani len o ulicu ďalej do vášho malého obchodíka,“ dodáva Filip Fingl.    

foodpanda v októbri začala spoluprácu s prevádzkami Tesco Expres v hlavnom meste. Až k dverám vám tak doručí čokoľvek, čo v danej chvíli potrebujete a Tesco Expres to má v ponuke. Samozrejme, foodpanda robí všetko pre to, aby sa spolupráca s prevádzkami Tesco Expres z hlavného mesta rozšírila aj do ďalších miest na Slovensku. „Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpanda „Bleskovo“ a až k dverám – to je foodpanda foodpanda „Zákazníci požadujú rýchlosť, flexibilitu, kvalitu, variabilitu a intenzívnejšie prepojenie lokálnych možností. Stále však zdôrazňujeme, že zákazníkom prinášame najmä čas, na ktorom im záleží,“ uzatvára CEO foodpanda Slovensko Filip Fingl.

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
16. jún 2024 13:51