WEXO spustilo vlastnú kryptozmenáreň. Slovenský startup napreduje podľa plánov

Začiatkom roka slovenská spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE avizovala štart fintech projektu WEXO, platformy zameranej na kryptomeny. Prvý kontakt mala verejnosť v polovici roka a spoločnosť teraz splnila ďalšiu métu zo zverejnenej roadmapy projektu. Koncom septembra spustila vlastnú kryptozmenáreň.

WEXO spustilo vlastnú kryptozmenáreň. Slovenský startup napreduje podľa plánov
Zdroj: CRYPTON DIGITAL, SE

Víziou platformy WEXO je umožniť bežným ľuďom vlastniť kryptomeny na ich účtoch a vo virtuálnych peňaženkách. WEXO počíta s funkciami umožňujúcimi nákup, predaj a zmenu medzi rôznymi kryptomenami a v budúcnosti tiež výmenu za bežné FIAT meny. To všetko pri vysokej bezpečnosti úschovy a vykonávania transakcií. 

Roadmapa projektu je ambiciózna a inovatívnemu tímu sa ju darí napĺňať.

Milan Božik
Zdroj: CRYPTON DIGITAL, SE

Milan Božik, predseda predstavenstva CRYPTON DIGITAL, SE

„Spustenie vlastnej zmenárne pod značkou WEXO pre klientov znamená jednoduchú a pohodlnú zmenu medzi najkvalitnejšími kryptomenami. Pre nás, ako spoločnosť, je to akýmsi vysvedčením za našu prácu. Zatiaľ napredujeme podľa plánu, ktorý sme si stanovili a ktorý sme na začiatku prezentovali aj našim partnerom,“ uviedol Milan Božik, predseda predstavenstva CRYPTON DIGITAL, SE.

Pre využívanie kryptozmenárne WEXO stačí krátka registrácia.

Už dnes platforma ponúka posielanie a prijímanie kryptomien, zmenáreň je prirodzeným pokračovaním. Aktuálne umožňuje zmenáreň WEXO výmenu medzi najpopulárnejšími kryptomenami Bitcoin a Ethereum (BTC a ETH).

„Ďalšie kryptomeny a kryptomenové páry budeme do zmenárne pridávať podľa hlasovania užívateľov WEXO. Kryptomeny a kryptomenové páry budú určené do ankety interným tímom WEXO,” vysvetlil zakladateľ CRYPTON DIGITAL, SE Milan Božik.

Od doteraz známych kryptomenových zmenární sa WEXO líši tým, že pokrýva komplexné kryptomenové služby, nie len jednu. Množstvo funkcionalít, ktoré sa poskytujú neustále, narastá a za prvé mesiace prevádzky eviduje platforma WEXO takmer 1000 registrovaných užívateľov.

Do konca roka sľubuje CRYPTON DIGITAL, SE platformu WEXO aj vo forme aplikácie pre mobilné telefóny Android a iOS. Nasledovať má spustenie funkcionality pre nákup kryptomien, neskôr pridanie ďalších fintechových služieb, ktoré prinesú ďalšiu várku inovácií.

bitcoin
Zdroj: CRYPTON DIGITAL, SE

CRYPTON DIGITAL, SE je slovenská spoločnosť, ale po krátkej dobe cítili jej lídri potrebu posunúť sa na ďalší trh, a preto nedávno otvorili kanceláriu v Prahe a už dnes sa pozerajú za hranice s Poľskom a Maďarskom. Predpovede pre WEXO sú veľmi optimistické a jeho dosah o pár rokov možno očakávať aj mimo nášho kontinentu. Spoločnosť chce pod touto značkou poskytovať služby miliónom klientov po celom svete, receptom sú stále nové inovatívne produkty. 

„Digitalizácia bankovníctva a kryptomeny sa stávajú súčasťou nášho života. Každým dňom majú viac užívateľov a fanúšikov. Tak, ako bola v EÚ zavedená jednotná mena, o pár rokov budeme podobne hodnotiť aj nástup týchto technológií medzi nás všetkých. Je to budúcnosť a sme radi, že sme jej súčasťou od začiatku,” doplnil CEO spoločnosti Milan Božik.

Na platforme WEXO pracuje spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE od roku 2019.

Produktovo služby projektu aktuálne zastrešuje česká partnerská spoločnosť UPDN ONE, s.r.o. s bohatými skúsenosťami na finančnom trhu.

CRYPTON DIGITAL, SE financuje projekt z vlastných zdrojov, ponúka však aj možnosť stať sa podielnikom projektu WEXO a profitovať tak zo zisku inovatívnej spoločnosti.

Spoznajte portfólio produktov CRYPTON DIGITAL, SE. https://crypton.digital/products/index

Nenechajte si ujsť pripravovanú digitálnu konferenciu.

Uskutoční sa koncom roka a všetky aktuálne informácie nájdete na kanáloch sociálnych sietí CRYPTON DIGITAL, SE.

https://www.facebook.com/crypton.digital

(PR)


Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.