StoryEditor

Živnostníci, neopakujte tie isté chyby dookola

21.11.2018, 23:00
Úspech drobných podnikateľov môže zmariť jediný nesprávny krok. Sú chyby, ktoré opakuje takmer každý živnostník. Pozrite si zoznam tých najčastejších. Odborníci vám poradia, ako sa im vyhnúť, aby ste neohrozovali svoj osobný a profesionálny život.

1. Neperspektívni klienti
Častým problémom býva to, že sa živnostníci nevedia zbaviť zlých klientov. Nechcú spochybňovať pravidlo: Náš zákazník, náš pán. Snažiť sa o zákazníka, ktorého zjavne nič neuspokojí, je veľkou chybou. Najmä vtedy, ak klient požaduje Ferrari, avšak chce alebo môže zaplatiť len za bicykel. Alarmujúce je aj to, keď sa zákazníci pokúšajú nadiktovať všetky podmienky a nepočúvajú žiadne odborné rady. Práve preto je lepšie zbaviť sa problémového klienta, samozrejme, slušne a čo najskôr. Takto získa podnikateľ viac priestoru pre dobrých klientov.

2. Plánovanie termínov
Nenakladajte na seba viac povinností, ako dokážete zvládnuť. Nie je správne, ak pracujete na troch projektoch a ďalšie štyri čakajú v rade. A vy každé ráno zavoláte štyrom čakajúcim klientom, aby ešte chvíľu počkali, lebo nestíhate. Prijímajte len toľko zákaziek, koľko zvládate zastrešiť. Bezpečnejšie je hneď na začiatku oznámiť, že momentálne nemôžete zákazku prijať, a určiť najbližší možný termín. Uvidíte, že i napriek počiatočnej urgencii veľa zákazníkov počká, alebo sa po hľadaní inde opätovne ozve.

3. Klasický zamestnanec
Živnostníci pracujú veľa hodín denne. Vedie ich k tomu aj vášeň z podnikania. Avšak aj to by malo mať rozumnú hranicu. Ak dennodenne nadčasujete, dostávate sa do trvalého stresu. Zaveďte si dochádzkový systém a začnite kontrolovať svoj denný režim. Na každý deň si určite toľko úloh, koľko sa dá v naplánovanom pracovnom čase reálne stihnúť.


4. Profesionálny posun
Dôležitý je pro...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-09-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Firmy známej trnavskej rodiny zbierajú pokuty. Brali podozrivé dotácie a najnovšie kopia nebezpečný odpad 02 - Modified: 2023-09-27 08:07:05 - Feat.: - Title: Z koaličnej spolupráce vylučujeme Smer. PS má dosť nesprávnych až škodlivých bodov, tvrdí pre HN expertka SaS 03 - Modified: 2023-09-22 09:37:23 - Feat.: - Title: Je súčasťou skoro každého biznisu, no nie každý ho pozná. Problém majú aj profesionáli (rozhovor) 04 - Modified: 2023-09-19 22:00:00 - Feat.: - Title: Ako pomôcť podnikateľom a neuviaznuť v slepej uličke 05 - Modified: 2023-09-18 06:10:31 - Feat.: - Title: Nazývajú ju prekliata ulica. Po CCC a Ozete opúšťa Obchodnú aj ďalšie veľké meno
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
05. október 2023 05:15