22.02.2019, 10:15

Diskriminácia na základe veku nie je ojedinelá, ale Slováci sú voči starším kolegom tolerantní

Populácia v Európe starne a firmy budú nútené riešiť aj zamestnávanie osôb vo vyššom veku. Slováci sa na pracoviskách s kolegami nad 55 rokov zatiaľ často nestretávajú, ale akceptujú ich.

Diskriminácia na základe veku nie je ojedinelá, ale Slováci sú voči starším kolegom tolerantní
Zdroj: Archív HN

Čoraz častejšie sa hovorí o tom, že v súčasnej situácii na trhu práce majú väčšie šance aj tí, ktorí sú často považovaní za menej atraktívnych. V tejto súvislosti sa spomínajú aj zamestnanci nad 55 rokov.

Populácia v Európe starne a firmy budú otázku pracovnej sily vo vyššom veku riešiť vo svojej agende častejšie. Starší zamestnanci majú veľa skúseností a často aj vysokú pracovnú morálku. Na druhú stranu, ich je však potrebné vzdelávať, aby nestratili krok s dobou.

Slováci sa na svojom pracovisku s kolegami nad 55 rokov až tak často nestretávajú. Väčšina z nich by podľa prieskumu Paylab Data Rese

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.