29.03.2019, 00:00

Daňové povinnosti sa dajú odložiť o pár mesiacov

O možnosť oddialiť termín daňového priznania je každý rok veľký záujem. Dôvodom často býva zaneprázdnenosť podnikateľov. Odkladom môžu k dobru získať jeden, ale aj šesť mesiacov.

Daňové povinnosti sa dajú odložiť o pár mesiacov
Zdroj: Pavol Funtál

Daňovník v konkurze alebo v likvidácii, ktorý chce predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania, musí podať správcovi dane žiadosť najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania.

20 178 daňovníkov s príjmami zo zahraničia požiadalo za rok 2018 o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania.

Nestihli ste kvôli pracovným povinnostiam podať daňové priznanie? Štát na takúto alternatívu myslí a umožňuje predĺžiť lehotu na splnenie povinnosti. Platia tu však prísne podmienky, ktoré sa musia dodržať. Odborníci napriek tomu alternatívu vítajú a daňovníci ich radi počúvajú. Za predchádzajúci rok si podanie priznania odložilo takmer 200-tisíc fyzických a právnických osôb.

„Podať oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania s výnimkou daňovníka v konkurze alebo likvidácii odporúčame. Ide len o oznámenie, daňovník teda nemusí čakať na rozhodnutie o schválení alebo neschvále

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.