Pondelok
Nový týždeň otvoríme indexom podnikateľskej klímy Francúzska, o ktorom analytici predpokladajú, že bude stagnovať na hladine 107 bodov. Z Maďarska potom príde rozhodnutie o výške základnej úrokovej sadzby, pričom investori stávkujú na jej ponechanie na ôsmich percentách. Posledná informácia prvého obchodného dňa príde zo Spojených štátov a budú to tržby za predaj nových domov, ktoré by mali oproti predchádzajúcemu mesiacu mierne stúpnuť.
Utorok
Bilancia bežného účtu našej krajiny bude prvou utorkovou správou. Okrem toho budú slovenskí investori s napätím sledovať rozhodnutie Národnej banky Slovenska o výške základnej úrokovej sadzby, pričom časť investorov očakáva jej stagnáciu a časť predpokladá jej zníženie o dvadsaťpäť bázických bodov. Z Nemecka príde Ifo index podnikateľského sentimentu, ktorý sa zrejme zníži zo 111,6 bodu na 111 bodov. V popoludňajšej časti obchodovania nakoniec zo Spojených štátov očakávame spotrebiteľskú dôveru, ktorej index pravdepodobne klesne zo 112,5 bodu na 109 bodov.
Streda
Ďalšia zo stredoeurópskych centrálnych bánk, ktorá v trinástom tohtoročnom týždni ohlási výšku úrokovej sadzby, bude maďarská, ktorá tak urobí počas stredy. Zo stredoeurópskeho regiónu príde ešte jedna informácia, a to index produkčných cien (PPI) našej krajiny, ktorého prírastok na ročnej báze zrejme klesne z 3,4 percenta na 2,2 percenta. Veľká Británia potom poskytne konečný HDP za posledný kvartál minulého roka. Spojené štáty na záver dňa zverejnia objednávky tovarov dlhodobej spotreby, ktoré by po januárovom 8,7-percentnom poklese mali o 2,3 percenta vzrásť.
Štvrtok
Nemeckou nezamestnanosťou otvoríme štvrtkovú obchodnú seansu, pričom analytici očakávajú pokračovanie mierne klesajúceho trendu tohto údaju. Veľká Británia zverejní spotrebiteľský kredit, ktorý sa zrejme zníži z 1,06 na jednu miliardu libier. Spoza Atlantiku popoludní príde konečný hrubý domáci produkt za štvrtý kvartál, týždenná nezamestnanosť a help-wanted index, ktorým sa sleduje dopyt po pracovných silách.
Piatok
Posledné marcové obchodovanie začneme bilanciou bežného účtu Maďarska a indexom produkčných cien tejto krajiny. Z Francúzska očakávame spotrebiteľskú dôveru, nezamestnanosť, ktorá by mala mierne klesnúť z 8,6 percenta na 8,5 percenta, a index produkčných cien, ktorý vo februári pravdepodobne vzrástol o 0,2 percenta. Index spotrebiteľskej dôvery ešte zverejní Veľká Británia a posledné správy tohto týždňa sa budú týkať USA, ktoré poskytnú osobný príjem a osobnú spotrebu, a chicagský index nákupných manažérov (PMI), ktorý by mal stúpnuť zo 47,9 bodu na 49,6 bodu.