02.12.2019, 10:45

20 otázok a odpovedí: Vlastníkov pôdy čaká scelenie a zhodnotenie ich pozemkov

  • Po desiatich rokoch sa na vidieku znovu rozbehnú pozemkové úpravy.
  • Vlastníkov čaká niekoľkoročný proces sceľovania a budovania ochranných opatrení a prístupových ciest.
  • Pripravované novinky majú pomôcť agrobiznisu aj vidieku.
20 otázok a odpovedí: Vlastníkov pôdy čaká scelenie a zhodnotenie ich pozemkov
Zdroj: Dreamstime

Odpovedá Juraj Soboňa, starosta obce Solčany

1. Na zozname území
Vaša obec je na zozname katastrálnych území, na ktorých by sa v najbližšom čase mali rozbehnúť pozemkové úpravy. Čo si od nich sľubujete?

Naši vlastníci sú už informovaní, keďže sa uskutočnili dve stretnutia v dome kultúry, bol im objasnený význam pozemkových úprav a väčšina vyjadrila súhlas s ich uskutočnením. Privítali sme aj fakt, že sme sa dostali do najbližšieho výberu. Od pozemkových úprav očakávame veľa. Vzniknú ucelené plochy parciel a stúpne aj záujem o naše katastrálne územie z hľadiska investícií. Uľahčí nám to aj rozvoj obce. Tak ako na celom Slovensku, aj v našom katastrálnom území Solčany je totiž rozdrobenosť vlastníctva pozemkov na veľkých plochách značná a dedením sa ešte zväčšuje.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.