30.07.2020, 11:00

Veľký prehľad: Ako využiť rekreačný poukaz a kedy narazíte na problém (konkrétne príklady)

  • Rekreačné poukazy využívajú dovolenkári na Slovensku už druhým rokom.
  • Hoci môžu ušetriť, nie vždy im vyjdú v ústrety zamestnávatelia.
  • Prinášame vám prehľad, kde sa dajú uplatniť a kedy pravdepodobne budete mať problém.

Kto má nárok

Nárok na poukaz máte, ak pracujete na trvalý pracovný pomer, ktorý v deň začiatku dovolenky trvá bez prerušenia najmenej dva roky. Ak má váš zamestnávateľ 50 a viac zamestnancov, musí vašej žiadosti o príspevok vyhovieť.

Aká je suma

Rekreačný poukaz je vo výške 55 percent oprávnených výdavkov na pobyt, no najviac však vo výške 275 eur. Oprávnené výdavky sú maximálne 500 eur a z nich uhradí zamestnávateľ 55 percent, ktoré predstavujú sumu 275 eur.

Ako využijete poukaz

Máte dve možnosti. V prvom prípade si vypýtate od zamestnávateľa elektronickú čipovú kartu, s ktorou zaplatíte za pobyt. Musíte si však overiť, či ubytovanie akceptuje rekreačné poukazy – má dohodu s firmou, ktorá ich poskytuje.

Zamestnávateľ uzatvorí zmluvu so spoločnosťou a objedná určitý počet pre zamestnancov. Dá vám poukaz napríklad v sume 500 eur a vy ním platíte v zariadení ako platobnou kartou. Zamestnávateľ z celkovej sumy hradí 55 percent a zvyšných 45 percent vám zrazí zo mzdy.

Druhou možnosťou je, že ubytovanie uhradíte z vlastných financií. Zariadenie vám vystaví doklad, na ktorom bude vaše označenie. Do 30 dní od skončenia pobytu odovzdáte zamestnávateľovi faktúru, na ktorej bude uvedené vaše označenie a preukazuje, že ste za rekreáciu zaplatili.

Ak ubytovanie nevydáva vyúčtovací doklad, ako náhradu môžete použiť výpis z bankového účtu a ďalšie potvrdenie o tom, že ste sa tam prenocovali. Zamestnávateľ vám musí poskytnúť príspevok na rekreáciu v najbližšom výplatnom termíne spolu so mzdou, ak sa nedohodnete inak.

Kde zaplatíte poukazom

Ubytovanie a stravovanie

Rekreačný poukaz môžete využiť na uhradenie pobytu na Slovensku, ktorý trvá minimálne dve noci. V cene môže byť zahrnuté aj stravovanie, ktoré môže, ale nemusí byť priamo na mieste ubytovania.

Príklad: Jozef ide na dovolenku do Vysokých Tatier a ubytuje sa v hoteli, ktorý akceptuje rekreačné poukazy – spolupracuje so spoločnosťou, ktorá ich poskytuje, môžete za ubytovanie aj stravu v tomto zariadení zaplatiť rekreačným poukazom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.