Pondelok
Počas druhého júnového týždňa ako prvé pritiahnu pozornosť investorov export a import Nemecka a spolu s nimi aj obchodná bilancia najväčšej európskej ekonomiky, ktorej prebytok pravdepodobne stúpne z 15,4 miliardy na 16 miliárd eur. Ďalšie informácie budú k dispozícii z Česka, bude to index spotrebiteľských cien a nezamestnanosť, pri ktorej analytici predpovedajú pokles z 5,2 percenta na 4,9 percenta. Slovenský štatistický úrad zverejní priemyselnú produkciu, z Veľkej Británie príde index produkčných cien. Posledné údaje prídu z amerického trhu nehnuteľností.
Utorok
Inflačné údaje budú sprevádzať aj utorkové obchodovanie. Nemecko ohlási index veľkoobchodných cien, ktorého medziročné tempo rastu pravdepodobne stúplo z 6,9 na 7,3 percenta. Francúzsko následne ohlási priemyselnú produkciu, ktorá sa v apríli zrejme zrýchlila o 0,3 percenta po predchádzajúcom 0,8-percentnom poklese. Naši západní susedia poskytnú údaje o ekonomickom raste za prvý štvrťrok a Veľká Británia zverejní priemyselnú a výrobnú produkciu. Spoza Atlantiku nakoniec príde spotrebiteľská dôvera a obchodná bilancia, ktorej deficit pravdepodobne stúpne z 58,21 miliardy dolárov na 60 miliárd dolárov.
Streda
Francúzska harmonizovaná spotrebiteľská inflácia bude prvým stredajším údajom, medziročné tempo rastu cien sa pravdepodobne zvýšilo z 3,4 na 3,6 percenta. Spotrebiteľská inflácia príde aj z Česka a zverejní ju tiež slovenský štatistický úrad. Cenový rast našej krajiny zrejme akceleroval z 4,3 percenta na 4,5 percenta. Veľká Británia k dianiu na kapitálových trhoch prispeje nezamestnanosťou a obchodnou bilanciou. Záver dňa bude patriť americkému federálnemu rozpočtu a veľmi dôležitej Béžovej knihe Fedu.
Štvrtok
Štvrtkovú obchodnú seansu otvoríme v Česku výrobnou produkciou, po nej pre celú eurozónu bude k dispozícii priemyselná produkcia. Na novom kontinente bude obchodovanie pod vplyvom maloobchodných tržieb, ktoré pravdepodobne stúpli o 0,4 percenta, importných a exportných cien a podnikateľských zásob.
Piatok
Aj piatok bude bohatý na inflačné údaje, zverejnené budú české importné a exportné ceny a index produkčných cien. Spotrebiteľskú infláciu ohlásia Poľsko i Spojené štáty, kde inflácia v medziročnom porovnaní pravdepodobne stagnovala na úrovni 3,9 percenta. Americké reálne mzdy a predbežný michiganský index spotrebiteľskej dôvery piatkové obchodovanie ukončia.