Letné obdobie patrí dovolenkovým destináciám a mnohí sa do nich rozhodli uprednostniť cestu autom. S vyšším počtom cestujúcich sa však spája aj vyššie riziko nehodovosti. Takáto situácia so sebou prináša stres a mnohokrát aj nepríjemnosti. Na čo si teda treba dať pozor, keď sa už niečo stane?
Zabezpečenie vozidla
Ak sa stanete účastníkom dopravnej nehody v zahraničí, v prvom rade umiestnite v dostatočnej vzdialenosti od miesta nehody výstražný trojuholník. Oblečte si reflexnú vestu a odstúpte od vozidla pre riziko ďalšej zrážky na ceste.
Privolajte políciu
„Keď sa stane nehoda v zahraničí, vodič je povinný volať políciu vždy v prípade, ak dôjde k poškodeniu na zdraví alebo majetku tretej strany, ako napríklad poškodenie zvodidiel, dopravného značenia alebo plotu rodinného domu,“ hovorí Catherine Černochová, hovorkyňa poisťovne Generali. Odporúča sa však zavolať políciu, aj pokiaľ to nevyžadujú pravidlá danej krajiny. Protokol od polície je potrebný nielen pre poisťovňu, ale aj v prípade, ak chcete v ceste pokračovať ďalej s čiastočne poškodeným vozidlom. Odporúča sa poznačiť si kontakt a názov útvaru, ktorý vás vyšetroval, aby ste prípadne mohli požiadať o kópiu policajnej správy.
Zostáva vám 76% na dočítanie.