Program Obnov dom bude pokračovať. Poslanci schválili novú legislatívu, ktorá umožní jeho financovanie. Legislatíva nasmeruje 186 miliónov eur z Modernizačného fondu na obnovu minimálne 16-tisíc domácností ohrozených energetickou chudobou.
Presný termín
Výzvu na obnovu domov vyhlási Slovenská agentúra životného prostredia v najbližších mesiacoch. Financovaná bude z Modernizačného fondu mimo prostriedkov štátneho rozpočtu. Náklady na administratívne zabezpečenie výzvy budú hradené z prostriedkov Environmentálneho fondu.
Pokračovanie programu Obnov dom je podľa generálneho riaditeľa Slovenskej agentúry životného prostredia Juraja Moravčíka dôležitým krokom k modernejšiemu, úspornejšiemu a zdravšiemu bývaniu na Slovensku.
„Majitelia rodinných domov opäť získajú možnosť obnoviť svoje bývanie a zároveň získať finančný príspevok, ktorý im v období rastúcich cien energií pomôže výrazne znížiť náklady na domácnosť. Za uplynulé dva roky Slovenská agentúra životného prostredia program nastavila a rozšírila aj pre domácnosti ohrozené energetickou chudobou. Výhodou bola nižšia administratívna záťaž – nevyžadovali sme energetické certifikáty ani zálohu pred realizáciou obnovy,“ dodal Moravčík.
V článku sa ešte dočítate:
- Ktoré príspevky môžu domácnostiam klesnúť.
- Ako štát ochráni peniaze pri poukážkách.
- Prečo sa oplatí čakať na vydanie poukážky.
Dostupné pre predplatiteľov ![]()
Zostáva vám 87% na dočítanie.
