26.02.2019, 12:20

Kiska podporil Čaputovú: Bude dobrou prezidentkou

Andrej Kiska ocenil prístup Roberta Mistríka po náročnej kampani.

Prezident Andrej Kiska dnes ocenil postoj Roberta Mistríka, ktorý sa vzdal v prezidentských voľbách v prospech Zuzany Čaputovej. Zároveň Čaputovej vyjadril podporu.

Veľmi oceňujem postoj pána Mistríka, ktorý dnes urobil veľké rozhodnutie a odstúpil v prospech teraz už jasnej favoritky Zuzany Čaputovej. Pán Mistrík dodržal slovo, že sa zachová zodpovedne. Toto rozhodnutie sa určite nerodilo ľahko, obzvlášť po náročnej kampani," povedal Kiska v stanovisku.

​Tvrdí, že hlasy slušného slušného a spravodlivého Slovenska sa musia spojiť za jedným silným kandidátom, respektíve kandidátkou. "Podporujem Zuzanu Čaputovú. Bude dobrou prezidentkou Slovenskej republiky.“

Mistrík sa dnes na brífingu vzdal svojej kandidatúry. Ako dôvod uviedol, že údaje, ktoré má k dispozícii, ukazujú jednoznačný trend a náskok Čaputovej.

"Druhý, rovnako podstatný dôvod bol, že som chcel predísť tomu, aby sa demokratickí kandidáti medzi sebou niekoľko mesiacov okopávali, aby sa prehlbovali zákopy medzi tábormi priaznivcov, aby do tejto voľby zasiahli emócie, ktoré môžu byť aj úprimné, ale veľmi kontraproduktívne," povedal Mistrík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.