08.03.2019, 13:16

"Vyhodnotili sme potenciálnu hrozbu." Čaputová vysvetlila, prečo má ochranku

  • Zuzana Čaputová hovorí, že po zverejnení posledných prieskumov sa na jej osobu spustila vlna útokov.
  • Vyzýva svojich priaznivcov, aby zachovali pokoj a nenechali sa vtiahnuť do konfliktov.
Zuzana Čaputová
Zdroj: HN/Peter Mayer

Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová hovorí, že po množstve nenávistných prejavov musela pristúpiť k zabezpečeniu profesionálnej ochranky. 

"Po zverejnení posledných prieskumov sa od niektorých politikov, konšpiračných webov a protikandidátov spustila vlna útokov," hovorí podpredsedníčka Progresívneho Slovenska v stanovisku, ktoré zverejnila v piatok. 

​Nenávistné správy vyhodnotila Čaputová a jej tím ako potenciálnu hrozbu. "Na sociálnej sieti som si dokonca prečítala výzvu od politika burcujúceho k zintenzívneniu útokov na mňa, pretože som vraj hrozbou pre Slovensko," poukázala kandidátka na status poslanca Národnej rady za Smer Ľuboša Blahu. 

"Každý, kto nechce, aby bola hlavou štátu liberálna fanatička, by mal prestať so vzájomnými útokmi a zamerať sa na ňu," vyjadril sa Blaha na sociálnej sieti.

Čaputová považuje "šírenie strachu a vyzývanie na útoky za prejav strachu zo slušných ľudí, ktorí sa spájajú pre nespravodlivosť."  

​Kandidátka vyzýva svojich priaznivcov, aby zachovali pokoj a nenechali sa vtiahnuť do konfliktov. "Tak ako v živote, ani na sociálnych sieťach hádky a osočovanie nepomôžu," dodala.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.