17.03.2019, 02:32

Harabin zaútočil na Kotlebu: Posunul Šefčoviča do druhého kola, je to zánik štátu

Štefan Harabin tvrdí, že chce vyhrať ďalšie voľby.

Prezidentský kandidát Štefan Harabin zostáva sudcom Najvyššieho súdu, kde mal v súčasnosti pozastavenú funkciu, a je presvedčený o tom, že ďalšie prezidentské voľby vyhrá.

​Uviedol to na brífingu po zverejnení výsledkov sobotňajších prezidentských volieb, v ktorých napokon obsadil tretie miesto.

"To znamená, že idem vyhrať nasledujúce voľby, minimálne prezidentské, ja nikdy nejdem prehrať. Pozrite sa, pán Kotleba posunul pána Šefčoviča do druhého kola, čiže posunul v podstate zánik rodiny, posunul islamizáciu slovenskej kresťanskej rodiny, základne a cudzie vojská na území Slovenska, v podstate zánik štátu," povedal okrem iného Harabin.

"Ja idem vyhrať ďalšie voľby a to je prvý krok. Neurobil som chybu, veď mám 301 000 hlasov. Sám so svojou rodinou som získal 15 percent hlasov, veď to je úžasný úspech. Ja ďakujem všetkým voličom a tým, ktorí si skutočne uvedomujú, o čo sa hrá na Slovensku," dodal Harabin.

Po sčítaní takmer všetkých okrskových zápisníc je víťazkou prvého kola prezidentských volieb Zuzana Čaputová. Do druhého kola pôjde s Marošom Šefčovičom. Vyplýva to z predbežných neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom.

Čaputová v prvom kole získala 40,53 percent hlasov, Šefčovič dostal od voličov 18,66 percent hlasov. Volebná účasť dosiahla 48,71 percent.

Do druhého kola sa nedostal Štefan Harabin, ktorý vo voľbách získal 14,34 percent hlasov, za ním nasleduje Marian Kotleba, ktorý získal 10,4 percent hlasov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.