18.03.2019, 17:54

Beblavého útok na Šefčoviča sa masívne šíri internetom, vytiahol naňho gender aj LGBTI

  • Miroslav Beblavý na Facebooku kritizuje Maroša Šefčoviča.
  • Tvrdí, že je pokrytec, čo dokladuje obrázkom, ktorý je o programe Strany európskych socialistov.
  • Zverejnil ho na dvoch svojich profiloch. Na jednom si jeho propagáciu zaplatil, čím sa zapojil do kampane na strane Zuzany Čaputovej.
  • Šefčovič sa bráni, že nie je autorom dokumentov, na ktoré sa Beblavý odvoláva a obviňuje ho, že podkopáva férovú súťaž.

"Moje videnie sveta zdieľa 60 percent ľudí, keď sa pozrieme na postoj k migrantom, povinným kvótam. Ja som bojoval proti tomu, pani Čaputová bola skôr za." Ide o výrok eurokomisára a prezidentského kandidáta s podporou Smeru Maroša Šefčoviča, ktorý zaznel v relácii TA3 V politike v nedeľu 17. marca. S podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska Zuzanou Čaputovou sa stretne v druhom kole súboja o prezidentský úrad. Druhé kolo Šefčovič v RTVS prirovnal k referendu o novej superliberálnej agende na Slovensku.

Šefčovič sa tak takmer okamžite po skončení prvého kola vyhranil voči Čaputovej tým, že začal zdôrazňovať jej liberálne hodnoty.

Kontruje mu poslanec a šéf mimoparlamentnej strany Spolu Miroslav Beblavý, ktorý vo voľbách podporuje Čaputovú. Ten naznačuje, že Šefčovič ako člen Strany európskych socialistov ešte pred pár mesiacmi sám liberálne pozície zastával.

Predseda Spolu totiž tvrdí, že v programe európskych socialistov, ktorého je podľa neho Šefčovič spolutvorcom, stojí, že migračná politika by mala byť postavená na solidarite s utečencami, azylový systém Európskej únie by mal byť spoločný a štáty európskeho bloku by mali zodpovednosť v tejto oblasti zdielať. 

Množstvo zdieľaní

Stojí to v obrázku, ktorý šéf Spolu zverejnil na sociálnej sieti Facebook a ktorého pôvodným autorom je známy bloger Jakub Goda. Tiež sa v ňom píše, že v programe európskych socialistov, ktorý bol prijatý v decembri 2018 v Lisabone, je posilnenie práv ľudí z komunity LGBTI spomenuté 27-krát a genderová rovnosť 26-krát. 

Predseda strany Spolu obrázok zverejnil na dvoch svojich profiloch - Miroslav Beblavy Spolu a Miroslav Beblavý SPOLU - občianska demokracia. Dokopy majú v čase písania textu takmer 2 500 zdieľaní.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.