26.03.2019, 18:05

Čaputová reagovala na možné predčasné voľby. Vymenovala by Kotlebovu vládu?

  • Pozrite si rozhovor s prezidentskou kandidátkou Zuzanou Čaputovou v HNtelevízii.
  • Dozviete sa, ako by sa zachovala v prípade predčasných volieb.
  • Vymenovala by vládu Mariana Kotlebu?
  • Čaputová sa v rozhovore vrátila aj ku kauze okolo koncipientskej praxe.

Favoritka prezidentských volieb Zuzana Čaputová v rozhovore v HNtelevízii reagovala aj na možné predčasné voľby, ktoré sa skloňujú čoraz častejšie.

Podľa nej by to bol zaujímavý štart vo funkcii prezidentky. "Každopádne ústava a právny poriadok SR rieši aj takúto situáciu a aj zachovanie istej kontinuity v prípade predčasných volieb. Neznamená to, že sa všade zhasne a iba prezident svieti," hovorí v rozhovore.

Vie si predstaviť, že v prípade predčasných volieb by išlo o nástup do funkcie s veľkým tempom. "Pretože prezident má vyznámné právomoci v súvislosti s menovaním, keď padá alebo vzniká vláda. Toto by bolo nepochybne celkom zaujímavé obdobie."

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.