27.03.2019, 16:53 Aktualizované dňa 27.03.2019 o 19:44

Smer poslal Šefčovičovi 230-tisíc eur deň pred moratóriom, sám si ich vyžiadal

Maroš Šefčovič vysvetľuje dar od Smeru drahou kampaňou protikandidátky aj ochranou jeho darcov.

Smer poslal Šefčovičovi 230-tisíc eur deň pred moratóriom, sám si ich vyžiadal
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Kandidátovi na prezidenta Marošovi Šefčovičovi pribudlo dnes na jeho transparentný účet 230-tisíc eur od strany Smer-SD, ktorá ho podporuje. Stalo sa tak len necelý deň pred začiatkom moratória.

V tomto období už nie je možné aktívne viesť prezidentskú kampaň. Moratórium sa skončí až v sobotu o 22. hodine, kedy sa zavrú volebné miestnosti.

Zdroj: transparentneucty.sk

"Požiadal som stranu Smer-SD, aby mi na kampaň prispela. Za podporu jej ďakujem," napísal na Facebooku Šefčovič s tým, že chce takto ochrániť svojich darcov. 

Kandidát, ktorého do druhého kola posunulo necelých 19 percent voličov, kritizoval Denník N aj Transparency International Slovensko. Obvinil ich, že agresívne kontaktovali jeho darcov. Aj to má byť dôvod, prečo chcel Šefčovič ďalších možných prispievateľov chrániť.

Žiadosť o peniaze od najsilnejšej koaličnej strany vysvetľuje Šefčovič drahou kampaňou Zuzany Čaputovej.

"Je fakt, že moja protikandidátka má najdrahšiu prezidentskú kampaň v histórii Slovenska. Aby som aj ja mohol dostatočne informovať o svojom programe informovať, potreboval som rozšíriť svoju kampaň." napísal Šefčovič.

Dodal, že pôvodne chcel získať finančné zdroje od svojich priateľov a podporovateľov, ale z dôvodu tlaku na nich sa rozhodol požiadať o peniaze od strany Roberta Fica.

"Peniaze (od Smeru) budú použité na zaplatenie faktúr za našu kampaň," povedala pre HN Šefčovičova hovorkyňa Renáta Goldírová. Šefčovič podľa jej slov rozšíril kampaň už pred niekoľkými dňami a transparentný účet bude zablokovaný začiatkom moratória.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.