31.03.2019, 14:55 Aktualizované dňa 31.03.2019 o 15:29

Kažimír sa ohradil voči stanovisku Smeru: Nesúhlasím s ním, naša strana voľby prehrala

  • Podpredseda strany tvrdí, že v Smere musia byť na seba prísni a podľa neho sa nepostačuje porovnávať sa s málo významnou parlamentnou opozíciou.
  • Strana Smer v stanovisku vyhlásila, že z prezidentských volieb vyšla posilnená.

Minister financií a podpredseda strany Smer Peter Kažimír prekvapil v stanovisku, že nesúhlasí s vyjadrením vlastnej strany, ktorá tvrdí, že Smer vyšiel z prezidentských volieb posilnený.

Kažimír kritizoval vlastnú stranu

"Ako by mohla byť najsilnejšia politická strana v krajine posilnená volebným procesom, v ktorom aby neuškodila vlastnému kandidátovi, nemohla sa k nemu ani naplno prihlásiť. Jediným posilneným je Maroš Šefčovič, ktorý v osobnej voľbe získal podporu trištvrte milióna voličov zo všetkých kútov Slovenska," ohradil sa v stanovisku Kažimír.

Podpredseda strany tvrdí, že v Smere musia byť na seba prísni a podľa neho sa nepostačuje porovnávať s málo významnou parlamentnou opozíciou.

"Nezískali sme post prezidenta pre nášho kandidáta, a preto treba priznať, že naša strana Smer-SD tieto voľby prehrala, síce so cťou, ale prehrala. Jediným spôsobom ako trend poklesu podpory verejnosti zvrátiť je odvaha povedať si pravdu a pracovať všetkými politickými prostriedkami na poctivej zmene," reagoval Kažimír.

Minister financií bol počas volebnej noci priamo v štábe Maroša Šefčoviča, kde mu vyjadril podporu. Kažimír sa od 1. júna stane guvernérom Národnej banky Slovenska, vzdá sa funkcie podpredsedu Smeru aj členstva v strane. 

Smer sa cíti posilnený

Smer doobeda v stanovisku zablahoželal Zuzane Čaputovej k zvoleniu za prezidentku.

Zároveň však zdôrazil, že kandidát s ich podporou Šefčovič získal viac ako 750-tisíc hlasov občanov, pričom podľa strany si za svoj výkon a nasadenie počas celej prezidentskej kampane zaslúži veľký rešpekt a úctu.

"Z tejto voľby, na rozdiel od opozičných parlamentných strán, vyšla strana Smer-SD posilnená," uviedla strana v stanovisku na sociálnej sieti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.