31.03.2019, 15:47

Odborník povedal, prečo bola nízka účasť. Pomôže Čaputovej víťazstvo progresívcom?

  • S analytikom agentúry Median Michalom Mislovičom sme sa rozprávali o výsledku druhého kola prezidentských volieb.
  • Čo sa dá očakávať od Zuzany Čaputovej ako hlavy štátu?
  • A ako treba vnímať nízku volebnú účasť v druhom kole?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

"Očakávania od pani Čaputovej budú určite vysoké. Bude mať pred sebou ťažkú úlohu," hovorí v štúdiu HNtelevízie po druhom kole prezidentských volieb, ktoré vyhrala Zuzana Čaputová, analytik agentúry Median Michal Mislovič.

"Keď sa pozrieme na jej voličov, tak zistíme, že to boli liberálne orientovaní voliči, ale aj konzervatívci. Takže už sa jej podarilo spojiť celkom veľké množstvo ľudí s rôznymi názormi," vyhlásil.

Čaputová má podľa neho predpoklad spoločnosť spájať, čo sa jej zatiaľ darí viac ako súčasnej hlave štátu Andrejovi Kiskovi. Do kariet jej hrá aj to, že je žena, dodal.

Je obtiažne hovoriť o polarizácii

Za nízkou účasťou vidí Mislovič viacero faktorov. Poukázal na to, že už v prvom kole vyhrala Čaputová dominantne, preto to viacerí jej voliči mohli považovať za vyhraté a k urnám po druhýkrát už neprišli.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.