Prezidentské voľby 2024

Prezidentské voľby sa na Slovensku budú konať 23. marca 2024. Ak žiaden kandidát nebude zvolený v prvom kole, tak druhé kolo bude 6. apríla 2024.

Kandidáti na prezidenta

Prezidentom Slovenska sa chce stať týchto 11 kandidátov.

Články z kategórie: prezidentské voľby 2024

Kľúčové otázky a odpovede o parlamentných voľbách

Voľby sa uskutočnia 30. septembra 2023. Volebné miestnosti sa obvykle otvárajú o 7. hodine ráno a uzatvárajú o 10. hodine večer.

Najčastejšie volia ľudia v mieste svojho trvalého bydliska vo volebnej miestnosti. Ak sa volič nebude nachádzať v čase volieb v mieste svojho trvalého bydliska, môže požiadať o vydanie voličského preukazu. Na základe neho môže voliť v akejkoľvek volebnej miestnosti v rámci Slovenska. Treťou možnosťou je voľba poštou, ktorú využívajú občania Slovenska, ktorí sa v čase volieb nachádzajú mimo územia našej krajiny.

Volebné moratórium znamená zákaz viesť politickú kampaň a ovplyvňovanie voličov počas vymedzeného obdobia. Pre predčasné parlamentné voľby v roku 2023 sa moratórium začína 48 hodín pred dňom volieb, bude teda platiť od 28. septembra až do uzavretia volebných miestností. Počas moratória sa v médiách nesmú uverejňovať informácie v prospech a neprospech kandidátov a kandidujúcich strán a takisto je zakázané uverejňovať volebné prieskumy. Okrem toho je zakázané zobrazovanie platenej politickej reklamy v médiách a na sociálnych sieťach.

Ďalšie prieskumy volebných preferencií:

Volebný model Medianu (zverejnený 27. septembra)
Prieskum Ipsosu (zverejnený 27. septembra)
Prieskum Focusu (zverejnený 26. septembra)
Prieskum NMS (zverejnený 26. septembra)
Zobraziť viac
menuLevel = 1, menuRoute = prezidentske-volby-2024, menuAlias = prezidentske-volby-2024, menuRouteLevel0 = prezidentske-volby-2024, homepage = false
25. február 2024 14:04