ESA
StoryEditor

Na Slovensku vystúpia vedci z NASA i ESA, budú hovoriť o vesmírnych technológiách

19.03.2019, 12:38
Autor:
sansan
Už zajtra budú v Bratislave prednášať zahraničné vedecké kapacity. Medzi nimi aj futurista a výskumník z NASA (Národný úrad pre letectvo a vesmír) Les Johnson a šéf jedného z projektov v ESA (Európska vesmírna agentúra) Christophe Lasseur.

V hlavnom meste sa zajtra koná celodenné podujatie Výťah Conf. o vesmírnom priemysle. Je primárne zamerané pre technológov a podnikateľov, aby získali prehľad o súčasných a budúcich vesmírnych technológiách. "Dozviete sa na nej, aké sú ďalšie veľké výzvy, ako začať úspešnú vesmírnu spoločnosť, alebo ako získať prácu vo vesmírnom priemysle," uvádza sa na stránke konferencie. 

Vystúpi na nej 15 medzinárodných prednášajúcich, ktorým budú môcť jej účastníci klásť otázky a dokonca sa s nimi stretnúť pri osobnom rozhovore. Medzi nimi sa objavia napríklad Christophe Lasseur, francúzsky bioinžinier a šéf projektu MELiSSA v ESA (na snímke), Les Johnson, fyzik, vedec NASA a spisovateľ sci-fi, vesmírni architekti Barbara Imhof a Tomas Rousek či kozmickí inžinieri Daniel Sors Raurell a Jakub Brogyányi.  

Za konferenciou stojí skupina profesionálov s rôznym zameraním - od IT, vývoj hardvéru, marketing po event manažment - ale zjednotená vzájomnou vášňou, ktorou je vesmír. "Naším poslaním je vytvoriť vesmírny priemysel na Slovensku. Preto sme sa rozhodli začať hnutie, kde vesmírny priemysel môže rásť a prosperovať. Spájame podniky, akademickú obec, vládu, ako aj širokú verejnosť, ktorú spája spoločný záujem o vesmír," uvádzajú.

28. máj 2022 00:48