Hedwig Kohn sa narodila 5. apríla 1887, v dnešný deň si ju pripomína Google Doodle. Pred druhou svetovou vojnou mali iba tri ženy kvalifikáciu, aby mohli vyučovať fyziku na univerzitách v Nemecku a Kohn bola jednou z nich. Avšak v roku 1933 nacistická strana vyhodila všetky tri ženy z ich funkcií a zakázala im učiť úplne, pretože Kohn a jej kolegyne, jadrová fyzička Lise Meitner a kvantová a molekulárna fyzička Hertha Sponer, boli židovského pôvodu, uvádza Forbes.
Počas nasledujúcich rokov Kohn pracovala na aplikovanom fyzikálnom výskume, hlavne pre osvetľovací priemysel, v malej kancelárii na Fyzikálnom inštitúte. Ale po Krištáľovej noci v novembri 1938, keď nacisti zničili židovské podniky a synagógy a vzali viac ako 30-tisíc židovských mužov do koncentračných táborov, si Kohn uvedomila, že musí z Nemecka odísť.
Potrebovala však solídne pracovné ponuky, aby mohla požiadať o vízum do cudziny. Kohn bola rešpektovaná vo svojom odbore, ale mimo Nemecka nebola známa. Väčšina amerických univerzít si navyše vyžadovala učiteľské skúsenosti v posledných dvoch rokoch, z čoho bola Kohn vylúčená.
V júli 1940 dostala vízum do Švédska a potom do USA, kde prijala pozíciu na univerzite v Severnej Karolíne, Sweetbriar College vo Virgínii a Wellesley College v Massachussetts. Toto záchranné lano prišlo práve v čase, keď koncom roka 1941 nacisti deportovali a zabili jej brata.
V tej dobe už bola bezpečne v USA. Vyučovala na Wellesley College až do roku 1952, potom odišla na Duke University, aby si osvojila témy výskumu, ktorý začala v roku 1912. Študovala materiál tým, že ho spálila a merala intenzitu a spektrum farby vo svetle, ktoré produkuje. Kohn vydala 20 vedeckých publikácií, patent a niekoľko stoviek strán príspevkov k učebniciam fyziky, ktoré nakoniec vytvorili ďalšiu generáciu vedcov. Zomrela v roku 1964.