TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

SNS pripúšťa, že nebude na hlasovaní o odvolaní Richtera. Variantov je viac, znie z Dankovej strany

04.09.2017, 13:25
Autor:
TASRTASR
Národniari cítia zodpovednosť za fungovanie koalície a štátu. Existuje možnosť, že SNS sa zdrží hlasovania o ministrovi RIchterovi.

Poslanci SNS nevylučujú, že sa nezúčastnia na hlasovaní o odvolaní ministra práce Jána Richtera (Smer-SD).

SNS by tak nehlasovala za ani proti Richterovi a minister by mohol zostať vo funkcii.

Na odvolanie člena vlády totiž treba aspoň 76 hlasov. Bez hlasov z koalície opozícia nemôže ministra odvolať.

Rozhodne sa na poslaneckom klube

O tom, ako sa na štvrtkovej (7.9.) mimoriadnej schôdzi SNS zachová, rozhodne na poslaneckom klube, ktorý ešte len zasadne.

"Budeme mať poslanecký klub pred mimoriadnou schôdzou a na ňom sa rozhodneme, ako budeme postupovať," povedal predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Na otázku, či SNS odíde zo sály, odpovedal, že varianty sú rôzne. Dodal, že SNS cíti zodpovednosť za fungovanie koalície a štátu.

"Uvítal by som, keby sa našlo také riešenie, že by koalícia pretrvala a problém sa vyriešil. Ak koalícia takéto riešenie nájde, tak to donesie stabilitu do vnútorných vzťahov," povedal prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

SNS chce od Fica rovnaký meter

Bližšie hovoriť nechcel, informovať chcú národniari najskôr partnerov. Poznamenal však, že SNS očakáva od premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby uplatňoval rovnaký meter na všetkých.

Fico vyzval na odchod z funkcie ministra školstva Petra Plavčana, SNS si myslí, že by mal zakročiť aj voči Richterovi.

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Richtera bude vo štvrtok popoludní.

Iniciovala ju opozícia. Richter bude čeliť odvolávaniu pre kauzu resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante, pri ktorej podľa opozície zlyhal.

SNS už otvorene hovorí o tom, že má s Richterom problém. Hovorilo sa aj o tom, že by SNS mohla hlasovať s opozíciou. Hoci to žiadna z koaličných strán oficiálne nepotvrdila, Smer-SD a Most-Híd zdôraznili, že hlasovanie koaličnej strany by mohlo znamenať koniec koalície.

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár zatiaľ hlasovanie SNS s opozíciou nepovažuje za reálnu hrozbu. V koalícii podľa jeho slov prebiehajú rokovania.

01 - Modified: 2023-09-20 08:26:46 - Feat.: - Title: SNS navrhuje zákaz dovozu z Ukrajiny rozšíriť aj na ďalšie potraviny 02 - Modified: 2023-09-19 07:15:41 - Feat.: - Title: SNS odmieta vládnuť s liberálmi, chce zdaniť banky či technológie a zastaviť "gender ideológiu" (rozhovor) 03 - Modified: 2023-09-11 08:34:52 - Feat.: - Title: Slovensko nesmie podľahnúť nátlaku Ukrajiny na dovoz agrokomodít, tvrdí strana SNS 04 - Modified: 2023-09-08 17:03:22 - Feat.: - Title: Memorandum o spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska podpísala už aj SNS 05 - Modified: 2023-08-28 16:00:05 - Feat.: - Title: Nadácia Zastavme korupciu kritizuje vyjadrenia o prípadnom zrušení Úradu pre verejné obstarávanie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
24. september 2023 04:09