StoryEditor

V Trenčíne budú vyrábať vojenské Tatry. Prácu dostne vyše sto ľudí

11.12.2017, 14:32
Autor:
TASRTASR
Tatra je treťou najstaršou automobilovou značkou na svete a so storočnou tradíciou sú vozidlá vyhľadávané na celom svete.

Spoločnosť MSM vytvorila v spolupráci s Tatra Trucks Kopřivnice spoločný podnik Tatra Slovakia. Úlohou novej spoločnosti bude oprava, servis, ale aj vývoj a výroba nákladných vozidiel Tatra pre obranný priemysel a pre civilný sektor.

Podľa riaditeľa trenčianskej divízie MSM Land system Miloslava Bobeka v horizonte troch až piatich rokov plánujú rozšíriť výrobné priestory v bývalom Vojenskom opravárenskom podniku (VOP) v Trenčíne a prijať 100 až 150 nových zamestnancov.

"Plánujeme rekonštrukciu doterajších priestorov a v prípade potreby aj výstavbu nových. Celková stratégia je rozplánovaná na obdobie troch až piatich rokov, ale prvé výrobné možnosti sa v našom podniku objavia už v budúcom roku," skonštatoval Bobek.

Značka Tatra je podľa neho treťou najstaršou automobilovou značkou na svete a so storočnou tradíciou sú vozidlá vyhľadávané na celom svete.

"Vo svete je o tieto vozidlá záujem od Ázie cez Afriku až po Južnú Ameriku najmä pre vysokú priechodnosť tohto vozidla a jeho výkon. V civilnom sektore sa uplatňujú najmä v ťažobných spoločnostiach, kameňolomoch a v ťažko dostupných terénoch. Na podvozkoch Tatra sú postavené štvorkolesové, šesťkolesové a osemkolesové vojenské vozidlá, ako aj špeciálne vozidlá," priblížil riaditeľ.

Spoločnosť MSM Group je zložená z viacerých prevádzok na Slovensku, svoju pobočku má aj v Srbsku. Zameriava sa najmä na špeciálnu techniku a obranný priemysel.

Trenčianska prevádzka sa venuje kolesovej a pásovej technike, prevádzka v Novákoch sa špecializuje na muníciu. Banskobystrická prevádzka sa zameriava na letecký priemysel. MSM Group má sídlo v Dubnici nad Váhom, kde je tiež sústredená výroba malokalibrovej a veľkokalibrovej munície.

"V Trenčíne sme dlhodobým nájomcom priestorov ministerstva obrany. Priestory sme prevzali pretože podnik bol nerentabilný pre ministerstvo. V minulom období bola produkcia spoločnosti VOP Trenčín priamo závislá na objednávkach ministerstva obrany. Momentálne je objem objednávok z ministerstva obrany len rádovo niekoľko percent a väčšina našich zákaziek je smerovaná pre zahraničných partnerov," uzavrel Bobek s tým, že dnes pracuje v Trenčíne okolo 300 zamestnancov, v horizonte piatich rokov by ich malo byť až 500.

01 - Modified: 2022-06-17 06:56:20 - Feat.: - Title: MSM Group je popredným svetovým hráčom v oblasti výroby munície 02 - Modified: 2019-01-18 08:19:59 - Feat.: - Title: Tatra bude dodávať autá jordánskej armáde. Získala zákazku za skoro osem miliónov 03 - Modified: 2017-10-15 10:56:35 - Feat.: - Title: Slovenská firma prevzala strojársky gigant v Srbsku. Doma jej chýbali ľudia 04 - Modified: 2017-08-15 09:06:21 - Feat.: - Title: Česko-slovenskí zbrojári kúpili závod v Srbsku, chcú oživiť výrobu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
24. jún 2022 22:32