StoryEditor

V kauze Hatrákovej prehovorila známa slovenská biatlonistka. Proti poslankyni zvažuje právne kroky

06.12.2021, 23:00
Bývalá úspešná športovkyňa Soňa Kuželová, za slobodna Mihoková, pre HN opísala, akým spôsobom je do záležitosti okolo jej rodiny zainteresovaná zákonodarkyňa.

Verejnosť vás pozná ako úspešnú biatlonistku, ktorá reprezentovala Slovensko na mnohých vrcholových podujatiach vrátane štyroch olympiád, dnes však vystupujete v pozícii matky bojujúcej o svoje deti. Je to ťažký boj?

Je. Ťažký, smutný, vyčerpávajúci, s fatálnymi následkami. Napriek tomu, že ide o deti, je to ako boj s veternými mlynmi. Spor sa ťahá neskutočne dlho, už takmer dva roky. Neviem, či je chyba v našom právnom systéme ako celku, alebo to zlyháva v konkrétnych prípadoch, ale je to neuveriteľné.

O čo vo vašom prípade ide?

Môj dnes už bývalý manžel, kvôli ktorému sme sa presťahovali do Nórska, si našiel novú priateľku zo Slovenska. Išlo o jeho zverenkyňu, rýchlostnú kanoistku, ktorá s ním chodila po sústredeniach. Stalo sa to v čase, keď sme ako rodina mali na severe Európy už vybudované zázemie. Dievčatá tam chodili do školy, ja som mala prácu. Ich otec sa však rozhodol, že v Nórsku zostať nechce a začal vyvíjať aktivity smerujúce k návratu na Slovensko, s čím sme nesúhlasili. Začiatkom februára 2020 zobral dievčatá na výlet s tým, že ich po niekoľkých dňoch privezie späť, čo sa však nestalo. Bez môjho vedomia ich doslova uniesol na Slovensko. Odvtedy s ním zvádzam boj.

Spomenuli ste fatálne následky, čo ste tým mali na mysli?

Nemôžem a ani nechcem zachádzať do podrobností, poviem len toľko, že jedno z našich detí skončilo po roku a pol života s otcom a jeho priateľkou hospitalizované vo veľmi vážnom stave v nemocnici.

Prípad najnovšie rozdúchal vášne aj na politickej scéne. Poslankyňa Katarína Hatráková musí vysvetľovať, či si počas poslaneckého prieskumu na sociálnom úrade v Trenčíne nevyžiadala spis vašich dcér.

Áno, sledovala som dianie v parlamente. Pani Hatráková hovorila o mediálnom lynči. S tým však nemôžem súhlasiť, išlo o zhodu náhod, keďže v mojom prípade sa veci dejú...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. jún 2022 11:21