Hackeri, ktorí prenikli do systému Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), nezískali podľa vyšetrovania polície žiadne utajované informácie. Polícia preto začala trestné stíhanie vo veci za prečiny porušovania tajomstva prepravy informácií v súbehu s prečinom poškodenia a zneužitia záznamu na nosiči informácií.
Pomáha aj FBI
Útok na NBÚ bol podľa polície vedený aj s pomocou zahraničných serverov v Číne, Mexiku a Nemecku. Polícia na Slovensku identifikovala server Onyx-Hysteria.sk, ktorý následne zhabala. V rámci domových prehliadok zadržala tiež dva súkromné počítače a preskúmala server strednej školy z východného Slovenska. Server Onyx polícia zhabala podľa Spišiaka aj preto, že správcovia servera odmietli porušiť anonymitu, ktorú server garantuje a neposkytli polícii informácie. "Preto bolo potrebné zaistiť celý server, vykonať analýzu a identifikovať tých, ktorí napadli NBÚ," povedal viceprezident Policajného zboru Jaroslav Spišiak. Polícia kvôli vyšetrovaniu hackerského útoku na NBÚ obviní všetky osoby, ktoré boli do útoku zainteresované, vrátane tých, čo na také konanie "naviedli, pomáhali a kryli". So žiadosťou o pomoc pri vyšetrovaní útoku sa slovenskí vyšetrovatelia obrátili aj na FBI. Na Onyx-Hysteria.sk sa nachádzalo 76 gigabajtov dát, polícia ho plánuje vrátiť až vtedy, keď si ich všetky skopíruje.
Súťaž na bezpečnosť
NBÚ vypísal konkurz na tri pracovné pozície zamerané na bezpečnosť sietí a komunikácie. Konkurz je vypísaný na pozíciu so zameraním na problematiku bezpečnosti sietí a správu aktívnych prvkov sietí, špecialistu UNIX so zameraním na bezpečnosť sietí a pozíciu so zameraním na problematiku posudzovanie bezpečnosti. "V prvom rade chceme zamestnať odborníkov, aby sa podobné prípady ako v apríli nestávali," dodal hovorca NBÚ Ivan Goldschmidt.
Hackeri v akcii:
2000 - Hackerská "Skupina F" ukradla databázu klientov Slovenskej poisťovne a zverejnila ju na internete.
- skupina binari.division napadla internetové stránky HZDS, českej polície a ministerstva vnútra
2001 - na stránke FNM sa objavili satanistické symboly
2003 - Hackeri získali databázu majiteľov pevných telefónnych liniek a zverejnili ju na svojej internetovej stránke. Údaje boli v tom čase asi dva roky staré.
2004 - Na internete sa objavili databázy takmer troch miliónov klientov oboch mobilných operátorov s ich telefónnymi a rodnými číslami i adresou. Na zozname boli tiež utajené čísla policajtov, príslušníkov SIS, sudcov alebo prokurátorov.
2005 - Neznámy hacker sa nabúral na stránku vicepremiéra Pála Csákyho a umiestnil sem pornografické obrázky.