StoryEditor

Stavenisko na Trnavskom mýte. Pozrite sa, ako pokračujú práce

30.01.2018, 12:29
Primátor Bratislavy sa prišiel pozrieť na stav prác na podchode v hlavnom meste.

Rekonštrukcia zanedbaného podchodu na Trnavskom mýte v Bratislave pokračuje podľa schváleného harmonogramu. Práce by mali byť ukončené v plánovanom termíne, teda v lete.

Na utorkovom brífingu o tom po kontrolnom dni informoval primátor mesta Ivo Nesrovnal a generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Group, ktorá podchod obnovuje, Martin Šramko.

Práce sa stíhajú

"Môžem povedať, že som spokojný, zatiaľ. Všetci, vrátane zhotoviteľa, ma uistili, že termíny, o ktorých rozprávame, budú zachované. Budeme, samozrejme, prísne kontrolovať, ako tie práce budú prebiehať naďalej," skonštatoval Nesrovnal.

O stíhaní naplánovaných a schválených termínov rekonštrukčných prác ubezpečuje aj investor. "Práce prebiehajú v zmysle naplánovaného harmonogramu. Ukončenie je naplánované v lete," doplnil Šramko.

Dokončené boli búracie práce, demontujú sa eskalátory, upravujú povrchy a podlahy v rámci podchodu. Budujú zvislé konštrukcie, kompletne vymieňajú elektroinštaláciu či kanalizáciu, opravujú okolité chodníky. Pripravuje sa osádzanie nových fasád nájomných priestorov, s prácami by sa malo začať v marci.

"Taktiež prichádza ku kompletnej demolácii a výmene prístreškov, najmä pri Istropolise, na Vajnorskej ulici a pri Tržnici. Budú moderné, nové a také, aby nezatekali a aby aj dobre pôsobili," doplnil Šramko.

Chodcov chráni polícia

O bezpečnosť chodcov pri prechádzaní cez alternatívne priechody sa stará mestská a štátna polícia. Podľa štatistiky zatiaľ v daných úsekoch k žiadnym dopravným nehodám či zraneniam, na rozdiel od minulosti, nedochádza. V spolupráci s mestskými časťami chce hlavné mesto zároveň dosiahnuť aj zlepšenie kvality verejného priestranstva nad rekonštruovaným podchodom, a to nielen obnovou chodníkov.

"To znamená odstrániť prebytočné stánky, reklamné nosiče, smetné koše. Vôbec predmety, ktoré do verejného priestranstva nepatria," doplnil Nesrovnal.

Rekonštrukcia zanedbaného podchodu na Trnavskom mýte sa začala 16. októbra minulého roka. O komplexnej obnove podchodu spoločnosťou Immocap Group rozhodli bratislavskí mestskí poslanci koncom septembra 2016.

Poslanci jej totiž schválili prenájom podchodu na 15 rokov, s možnosťou opcie na ďalších päť rokov, za ročné nájomné jedno euro. Podmienkou je, že musí do revitalizácie podchodu spoločnosť investovať minimálne 1.082.790 eur bez DPH. Vyše miliónom eur prispeje aj magistrát, a to najmä do zabezpečenia bezbariérovosti

01 - Modified: 2023-09-26 06:10:16 - Feat.: - Title: Zistenie HN: otvorenie vlajkovej predajne Coop Jednoty v Bratislave sa odkladá. Sieť brzdí byrokracia 02 - Modified: 2023-09-22 08:37:23 - Feat.: - Title: BSK do Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy začlení oblasť zdravotníctva 03 - Modified: 2023-09-22 08:27:06 - Feat.: - Title: Bratislavský kraj si vezme úver do výšky 34 miliónov eur. Obyvatelia sa dočkajú opravy ciest i mostov 04 - Modified: 2023-09-20 06:29:56 - Feat.: - Title: Dopravu v Bratislave komplikujú viaceré kolóny, hlásené sú aj nehody 05 - Modified: 2023-09-18 07:07:20 - Feat.: - Title: Na viacerých miestach v Bratislave sa doprava komplikuje. Tvoria sa kolóny
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
28. september 2023 02:12