Vyšetrovateľ predvolal Milana Kňažka ako svedka v prípade možných fiktívnych darov pre politickú stranu SDKÚ.
Milan Kňažko prišiel do budovy policajného prezídia tesne po deviatej hodine.
Denník N v utorok 30. januára informoval, že vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie v súvislosti s údajnými fiktívnymi darmi pre politickú stranu SDKÚ.
"Je to po 16 až 18 rokoch a vyšetruje to NAKA. A dodávam, že si absolútne na nič už nepamätám, to je pre mňa úplne absurdné. To akože táto elitná skupina vyšetrovateľov nemá nič iné na práci? Ja by som im dal niekoľko tém. Som prekvapený z toho, čomu sa venujú za naše peniaze," povedal v utorok pre HNonline Kňažko.
Na políciu prišiel v stredu po desiatej hodine vypovedať aj bývalý minister zdravotníctva SR Roman Kováč. "Viem len to, čo mám napísané v predvolaní, že ide o nejaké dokumenty, ktoré mám predložiť z rokov 2000 až 2002 a potom to viem, čo je v novinách, že sa opäť otvorila kauza Gorila, takže zrejme k tomu ma predvolali," povedal čakajúcim novinárom.
Tvrdil, že súpisku darcov SDKÚ vôbec nepoznal a ani sa o to nezaujímal. On sám v minulosti daroval strane okolo 10-tisíc slovenských korún, chápal to ako členský príspevok.
Kauzu odhalila v roku 2004 Aliancia Fair-play. Strana mala kontaktovať darcov SDKÚ zo zoznamu uvedeného v účtovníctve strany a niektorí ľudia jej mali potvrdiť, že strane dar nikdy nedali.
Aliancia dokonca informovala, že disponuje aj písomnými dokladmi, v ktorých ľudia zo zoznamu popierajú, že strane poskytli finančný dar.
Vtedajší generálny sekretár strany Ivan Harman však tvrdil, že všetky príjmy boli riadne zaevidované. Strana neskôr vypracovala interné opatrenia, aby všetky dary boli podložené darovacou zmluvou.
V samotných prezidentských voľbách kandidát SDKÚ Eduard Kukan skončil až na treťom mieste za Vladimírom Mečiarom a Ivanom Gašparovičom, pritom patril medzi favoritov na postup do druhého kola.