Pri každom úseku komunikácií, ktorý hlavné mesto plánuje v tomto roku opraviť, bude týždeň dopredu upozorňovať na rekonštrukciu mobilné elektronické zariadenie.
Doplní tak ďalšie informačné kanály, ktoré mesto využije pri oboznámení s chystanou obnovou, v rámci ktorej chce opraviť až 100 kilometrov (km) jazdných pruhov.
"Musíme to urobiť, naše mesto to potrebuje," uviedol v tejto súvislosti bratislavský primátor Ivo Nesrovnal v relácii Hlavné mesto spravodajskej televízie Tablet.TV.
100 kilometrov
Odmenou za trpezlivosť a dočasné obmedzenie, ktoré si rozsiahla rekonštrukcia vyžiada, bude podľa primátora rekordný benefit pre ľudí v hlavnom meste. "Spolu so 100 km cestných pruhov, ktoré sme opravili v roku 2016 a 2017, budeme mať dovedna dvesto km zrekonštruovaných komunikácií v hlavnom meste, a to Bratislava nepamätá," upozornil Nesrovnal.
Potvrdil, že gro prác sa uskutoční v letnom prázdninovom období, keď jazdí v uliciach najmenej áut. S prvou rekonštrukciou sa však začne už v marci, keď sa cestári pustia do opravy Bajkalskej ulice v úseku od Prístavného mosta až po križovatku s Trnavskou ulicou.
Ako Nesrovnal ozrejmil, súvisí to s výstavbou obchvatu D4/R7.
„Koordinačná odpoveď mesta na túto stavbu je, že urobíme príjazdovú cestu do Bratislavy v tej najlepšej kvalite. Práve tu sa bude totiž koncentrovať aj prvý nápor áut a vodičov. Navyše, dokončuje sa aj národný futbalový štadión, to je ďalší dôvod pre opravu Bajkalskej ulice," uviedol primátor.
"Petržalka opravy potrebuje"
Tohtoročné rekonštrukcie sa budú týkať celej Bratislavy.
V Petržalke sa dokončí Panónska cesta, má sa urobiť veľká časť Dolnozemskej, ale i Mamateyova či Jiráskova.
"Do Petržalky pôjde veľká časť investícií, najväčšia mestská časť to potrebuje," povedal primátor.
Dôraz však kladie aj na opravy ďalších dôležitých cestných ťahov v iných mestských častiach – napríklad Pionierskej v Novom Meste, Brnianskej a Cintorínskej v Starom Meste, Hradskej vo Vrakuni. „V každej mestskej časti budeme opravovať komunikácie," dodal.
Všetky opravy podľa jeho slov magistrát koordinuje s mestskými časťami a Krajským dopravným inšpektorátom, aby bol dopad obmedzení na motoristov a cestujúcich čo najmenší.
Na rekonštrukcie dá magistrát celkovo 16 miliónov eur, deväť miliónov dostala Bratislava ako dotáciu od vlády, zvyšok je z rozpočtu mesta.